Turów wygrywa w Sopocie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-05-07 21:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Doskonale batalię półfinałową mistrzostw Polski rozpoczęli koszykarze PGE Turowa. Zgorzelczanie w pierwszym meczu wygrali na wyjeździe z Treflem Sopot 98:94. W rywalizacji do trzech wygranych Turów prowadzi 1:0.

Mecz miał dwa oblicza. W pierwszej połowie doskonale grali goście. Rozpoczęło się jednak od prowadzenia Trefla 5:0, ale z każdą kolejną minutą to zawodnicy Jacka Winnickiego spisywali się zdecydowanie lepiej. Inauguracyjna ćwiartka, po rzucie Aarona Cela za trzy równo z końcową syreną, zakończyła się minimalną wygraną Turowa.

W drugiej kwarcie zgorzelczanie kapitalnie rzucali z dystansu. Z zimną krwią wykorzystywali błędy w obronie zespołu rywala. Na szczególną uwagę zasługuje liczba zdobytych przez Dolnoślązaków punktów. Rzadko się zdarza by uzyskać 33 oczka w kwarcie i to na terenie przeciwnika.

Bohaterem pierwszych 20 minut był Daniel Kickert, który zdobył 17 punktów. Do przerwy Turów prowadził aż 54:36 i wydawało się, że jest "po meczu".

Gospodarze jednak nieoczekiwanie się podnieśli. Za sprawą przede wszystkim Łukasza Koszarka, Filipa Dylewicza i Johna Turka w trzeciej kwarcie odrobili 6 punktów, a w czwartej ćwiartce ich fantastyczna pogoń pozwoliła nawet na objęcie prowadzenia.

Wtedy to Trefl był "w gazie", a Turów nie potrafił sobie poradzić z sytuacją. Na szczęście w nerwowej końcówce goście perfekcyjnie wykonywali rzuty wolne i minimalnie triumfowali.

Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Giedrius Gustas. Litwin zdobył 20 punktów, do tego świetnie kierował grą. W odpowiednich momentach zwalniał, w odpowiednich przyspieszał i rzucał.

Turów wygrywa pierwszą bitwę, ale wojna trwa nadal. W rywalizacji do trzech wygranych zgorzelczanie prowadzą 1:0. Drugi mecz w środę o 18 także w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu.

Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec 94:98 (18:21, 18:33, 28:22, 30:22)

Trefl: Łukasz Koszarek 22, Filip Dylewicz 21, John Turek 18 (11 zb), Jermaine Mallett 11, Adam Waczyński 10, Vonteego Cummings 6, Łukasz Wiśniewski 4, Marcin Stefański 2, Saulius Kuzminskas 0.

Turów: Giedrius Gustas 20, Daniel Kickert 19, David Jackson 12, Aaron Cel 11, Konrad Wysocki 10, Michał Chyliński 7, Ronald Moore 7, Arthur Lee 6, Michał Gabiński 3, Damian Kulig 3, Dallas Lauderdale 0.