Wygrać i awansować

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2012-05-11 14:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W finałowej serii play-off drugiej ligi koszykarzy, grupy B, po dwóch meczach Śląsk prowadzi ze Stalą Ostrów Wielkopolski 2:0 (seria do 3 zwycięstw). Oba spotkania odbyły się we Wrocławiu i były bardzo zacięte. W pierwszym meczu WKS wygrał 67:55. Drugie starcie było jeszcze trudniejsze, bo Śląsk przegrywał przez trzy kwarty.

W decydującej odsłonie podopieczni Rafała Kalwasińskiego pokazali jednak charakter. Śląsk był wtedy lepszy 19:5 i wygrał cały mecz 67:64, mimo że w ostatniej sekundzie Stal mogła jeszcze doprowadzić do remisu.

W sobotę, odbędzie się trzecie spotkanie tej serii, która w przypadku zwycięstwa wrocławian dobiegnie końca. Nie będzie to jednak łatwe zadanie. Hala w Ostrowie Wielkopolskim, pozostaje bowiem jedyną niezdobytą twierdzą drugiej ligi.

Stal wygrała u siebie 13 spotkań w rundzie zasadniczej i trzy mecze fazy play-off. Drużyna z Wielkopolski jednak w tym sezonie raz schodziła pokonana z własnego parkietu. Co prawda, nie było to ligowe spotkanie, a finał Pucharu PZKosz, ale wtedy Stal musiała uznać wyższość… Śląska Wrocław.

WKS wygrał wtedy 83:70, dzięki świetnej inauguracyjnej kwarcie, ale teraz z całą pewnością można stwierdzić, że losy najbliższego spotkania rozstrzygną się nie
w pierwszej, a w ostatniej odsłonie.

Początek trzeciego meczu finału play-off, Stal Ostrów Wielkopolski vs. Śląsk Wrocław, w sobotę o 18.30. Relacja na antenie Radia Wrocław.