Koncert na 60-lecie zespołu

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-05-12 13:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

19 maja 2012 r. (sobota) w Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu przy ul. Mazowieckiej 17.

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia artystyczne i estetyczne. Podczas koncertów na scenie wystąpi wielopokoleniowa grupa 80 osób: śpiewaków, tancerzy, muzyków.

KONCERT „FAMILIJNY FOLKLOR” – GODZ. 17.00

Podczas koncertu przedstawione zostaną wszystkie polskie tańce narodowe oraz tańce z regionu Dolnego Śląska, Górnego Śląska i Wielkopolski. Przewidujemy quiz z nagrodami dla widowni.

Zapraszamy rodziców, dziadków oraz nauczycieli, opiekunów wraz z dziećmi na pierwsze spotkanie z folklorem. Czas trwania koncertu: 60 minut.

Ceny biletów:

Parter: 20 zł – I miejsca, 15 zł - II miejsca

KONCERT „WIECZÓR Z FOLKLOREM” – GODZ. 19.00

Podczas koncertu, poza wszystkimi tańcami narodowymi, zaprezentowane zostaną tańce oraz piosenki i przyśpiewki z różnych regionów Polski: Dolny Śląsk, Górny Śląsk, Kujawy, Rzeszów, Opoczno, Lublin, Kraków.

Czas trwania koncertu: 120 minut.

Ceny biletów:

Parter: 40 zł – I miejsca, 30 zł - II miejsca

Bilety indywidualne do nabycia w kasie Centrum Sztuki IMPART we Wrocławiu przy ul. Mazowieckiej 17 oraz w siedzibie RDZPiT „Wrocław” we Wrocławiu przy ul. T. Kościuszki 35B. Bilety grupowe do nabycia w siedzibie RDZPiT „Wrocław” we Wrocławiu przy ul. T. Kościuszki 35B  - prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 603-241-984, 601-667-321.

Zapraszamy również na stronę www.zespol.wroc.pl

Członkowie Zespołu uczestniczą jako oficjalni reprezentanci miasta i województwa w wymianie kulturalnej, wyjeżdżając na występy i podejmując u siebie zaprzyjaźnione grupy muzyczne i taneczne z różnych krajów. W czasie swoich wyjazdów Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław” zaprezentował się publiczności w następujących krajach: Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Czechosłowacja, Jugosławia, Bułgaria, Węgry, Szwajcaria, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania, USA, Meksyk, Argentyna, Australia, Hiszpania.

W czasie swojej działalności Zespół wystąpił na ponad 2500 koncertach w kraju i za granicą. Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach, zdobywając czołowe lokaty i wyróżnienia. Jest nagrodzony licznymi odznakami i medalami regionalnymi, krajowymi i międzynarodowymi.

Zespół posiada bogatą kolekcję strojów ludowych z różnych regionów Polski, które zostaną zaprezentowane podczas wspomnianych koncertów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama