Śląsk awansował do 1 ligi!

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-05-14 08:31 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk wygrał finałową serię 3:1 i niedzielne starcie było zdecydowanie najciekawszym meczem tej rywalizacji. Choć może nie było to piękne spotkanie od strony ofensywnej, to defensywa i poziom zaangażowania sprawiły, że od pierwszej, do ostatniej kwarty wynik był sprawą otwartą.

Losy spotkania mogły rozstrzygnąć się już po czterech odsłonach. Jeszcze na minutę przed końcem to Stal prowadziła 58:55. Śląsk zdołał jednak wrócić do gry i na 20 sekund przed końcem, po indywidualnej akcji Norberta Kulona, wrocławianie doprowadzili do remisu 58:58. Gospodarze mogli jeszcze wygrać to spotkanie w regulaminowym czasie gry, ale ostatni rzut czwartej kwarty w wykonaniu Mariusza Matczaka okazał się niecelny.

Matczak z dorobkiem 30 punktów był najlepszym strzelcem spotkania. To jednak nie on, a rozgrywający Śląska - Norbert Kulon, został bohaterem. Playmaker wrocławian w dogrywce zdobył 9 z 15 punktów drużyny. To właśnie po jego prywatnej serii 5:0, Śląsk wyszedł na prowadzenie 67:63, na półtorej minuty przed końcem. Do ostatniej syreny wrocławianie kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i ostatecznie wygrali 73:69.

Poza Kulonem, wielki udział w sukcesie Śląska miał także Mirosław Łopatka. Doświadczony podkoszowy wrocławian zaliczył imponujące double-double na poziomie 18 punktów i 17 zbiórek.

Śląsk dzięki temu zwycięstwu, został mistrzem II ligi grupy B i awansował do I ligi, w której będzie występował od następnego sezonu.

Stal Ostrów Wielkopolski 69:73 Śląsk Wrocław (17:21, 17:18, 14:9, 10:10, d. 11:15)

Punkty dla Stali: Matczak 30, Olejnik 16, Dryjański 9 (10 zbiórek), Dymała 4, Zębski 4, Kałowski 3, Cielebąk 3.

Punkty dla Śląska: Łopatka 18  (17 zbiórek), Kulon 17, Kowalski 9, Hyży 8, Mroczek-Truskowski 7, Glapiński 6, Bodziński 4, Grygiel 4.