Zastal bliżej brązu. Turów "pożarty"

| Utworzono: 2012-05-21 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Kolejna zacięta końcówka padła jednak łupem rywala. Koszykarze ze Zgorzelca przegrali w Zielonej Górze z Zastalem 69:74 w pierwszym spotkaniu o brązowy medal MP. W rywalizacji do dwóch wygranych Zastal prowadzi 1:0.

Turów był skazywany "na pożarcie" w inauguracyjnym starciu z kilku powodów. Po pierwsze atmosfera w zespole Jacka Winnickiego jest daleka od dobrej. Po drugie od momentu kiedy Zastal przejął Mihailo Uvalin Turów nie może z tą drużyną zwyciężyć. Wreszcie po trzecie aktualni wciąż wicemistrzowie Polski zagrali bez lidera Daniela Kickerta.

Wszystkie argumenty przemawiały za gospodarzami. Mimo to oglądaliśmy ciekawe widowisko. Turów, kolejny raz w tym sezonie, był o krok od wygranej.

Rozpoczęło się fatalnie. Zastal prowadził 8:0. W pierwszej kwarcie koszykarze z Zielonej Góry uzyskali 10 punktów przewagi.

W drugiej ćwiartce goście utrzymali wysoki poziom w defensywie i wreszcie zaczęli trafiać w ataku. Bardzo dużo ekipie ze Zgorzelca dał Dallas Lauderdale. Gra Amerykanina momentami była wręcz doskonała. Przede wszystkim siał postrach w obronie. Można tylko żałować, że Winnicki zapomniał o nim w meczach z Treflem.

Dzięki rzutowi za 3 równo z końcową syreną pierwszej połowy, po 20 minutach Turów minimalnie prowadził. Po przerwie wróciły "koszmary" z inauguracyjnej ćwiartki. Nasi nie potrafili zdobywać punktów. Do tego goście nie byli w stanie zatrzymać lidera Zastalu Waltera Hodga. Zielonogórzanie uzyskali w trzeciej kwarcie 6 punktów przewagi.

Ostatnia odsłona meczu rozgrzała fanów obu drużyn. Turów walczył, ale w końcówce miał za mało argumentów zarówno w obronie, jak i w ataku. Ostatecznie poległ 69:74. W rywalizacji do dwóch wygranych Zastal objął prowadzenie. Drugi mecz już w czwartek w Zgorzelcu.

Zastal Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 74:69 (18:10, 15:24, 19:12, 22:23)

Zastal Zielona Góra: W. Hodge 24, P. Stelmach 14, M. Sroka 11, U. Mirković 10, K. Archibeque 9, K. Chanas 4, F. Matczak 2, T. Mobley 0.

PGE Turów Zgorzelec: D. Kulig 16, A. Cel 13, D. Jackson 10, K. Wysocki 9, R. Moore 9, D. Lauderdale 6, M. Chyliński 4, M. Gabiński 2, A. Mielczarek 0, M. Jankowski 0, G. Gustas 0.