Udana inauguracja Górnika

| Utworzono: 2010-08-01 04:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

To znakomity początek beniaminka. Zespół Dominika Nowaka pokonał ekipę z Łęcznej 2:1. Pierwsze minuty nie zapowiadały jednak nic dobrego.

Już w 8. minucie było 1:0 dla gości, po tym jak niezdecydowanie obrońców z Polkowic wykorzystał Wallace. Zimny prysznic wyraźnie pobudził gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Świetną akcję przeprowadził Zbigniew Grzybowski, który dośrodkował w pole karne i choć piłka nie dotarła do żadnego z polkowiczan to i tak wpadła do siatki, bo jej lot zmienił Krzysztof Kazimierczak strzelając w 20. minucie samobójczą bramkę.

Spotkanie było od tego momentu niezwykle wyrównane. Sytuacja zmieniła się dopiero w 71. minucie. Wtedy właśnie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Veljko Nikitović. Polkowiczanie wykorzystali przewagę na dwie minuty przed końcem meczu. Zwycięskiego gola zdobył Damian Piotrowski.

Górnik Polkowice - Górnik Łęczna 2:1 (1:1)
Kazimierczak 20 (sam.), Piotrowski 88 - Wallace 8

Górnik P.: Sebastian Szymański - Daniel Małkowski, Petr Pokorný, Krzysztof Smoliński, Marek Opałacz - Łukasz Małkowski, Tomasz Salamoński, Maciej Soboń (58 Daniel Chyła), Kamil Wacławczyk, Damian Piotrowski (89 Mateusz Piątkowski) - Zbigniew Grzybowski (72 Kamil Biliński).