Rusza Dolnośląski Senior w Formie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-07-11 15:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Rusza Dolnośląski Senior w Formie -

Na Dolnym Śląsku rusza program prozdrowotny skierowany do najstarszych mieszkańców regionu. „Dolnośląski Senior w Formie” - to nie tylko bezpłatne badania profilaktyczne i porady zdrowotne, ale także zajęcia sportowe, informatyczne i spotkania z kulturą.

Głównym elementem nowego programu są bezpłatne warsztaty pogrupowane w bloki tematyczne, podczas których Seniorzy zapoznają się z zasadami życia obywatelskiego, nowinkami technologicznymi i kulturalnymi, a dzięki spotkaniom z lekarzami dowiedzą się także, jak dbać o serce i formę.

Aby wziąć w nich udział, wystarczy wcześniej wejść na www.seniorwformie.pl, a następnie zapisać drogą mailową bądź telefoniczną na wybrane zajęcia.

- Chcemy zachęcić Seniorów do aktywności fizycznej, wykonywania badań profilaktycznych oraz do zapoznania się z nowymi technologiami - mówi Ewa Nieckarz ze Stowarzyszenia Forum Medicum, koordynatora „Dolnośląskiego Seniora w Formie”. – Wierzymy, że nasze zajęcia będą się cieszyć dużym zainteresowaniem. Na pierwsze z nich już trwają zapisy – dodaje.

„Dolnośląski Senior w Formie” oparty jest na cyklu regularnych spotkań (we Wrocławiu, Wałbrzychu i Legnicy) podzielonych na bloki tematyczne: zajęcia sportowe w terenie, spotkania z kulturą, profilaktyka pozawałowa, zajęcia zwiększające zdolności manualne Seniorów i wycieczki kulturoznawcze.

– Bardzo się cieszę, że powstał taki program. Coraz więcej starszych osób pyta o możliwość wzięcia udziału w różnego rodzaju bezpłatnych zajęciach. Z drugiej strony jest to też doskonały impuls dla tych mniej aktywnych, by również w starszym wieku zadbali o siebie i spędzali efektywnie wolny czas – przyznaje seniorka, Zofia Pacia.

Jednym z kluczowych założeń programu jest uroczysty finał (listopad), podczas którego Seniorzy będą mogli zaprezentować przed bliskimi swoje nowe zainteresowania, umiejętności i osiągnięcia.

„Dolnośląski Senior w Formie” realizowany jest w wybranych miastach regionu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego oraz społecznościami lokalnymi.

Koordynuje go Stowarzyszenie Forum Medicum. Spis najbliższych zajęć można zobaczyć na www.seniorwformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.