Łap letnią formę na trawie

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-07-13 16:04 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Łap letnią formę na trawie -

Przyjdź na zajęcia sportowe organizowane przez miejski program „Miasto w Formie” i Fundację Sportmania we wrocławskich parkach. Weź też udział w akcji oddawania krwi. Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, elementy jogi i pilatesu – to tylko niektóre formy zajęć, jakie realizowane będą podczas „Formy na trawie”, warsztatów sportowych organizowanych na świeżym powietrzu, w których wziąć udział może każdy pełnoletni mieszkaniec Wrocławia. – Poziom zajęć dopasowany będzie do danej grupy, która się zapisze. Ogólnie jednak będziemy pracować nad gibkością, wytrzymałością oraz wzmocnieniem mięśni – mówi Maria Burmecha z Fundacji Spotrmania, prowadząca zajęcia. – Chodzi nam przede wszystkim o poprawę kondycji, co bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowi i samopoczucie – dodaje.

Zajęcia odbywać się będą od 16 lipca do 22 sierpnia 2012r. w każdy poniedziałek i środę o godz. 18.00 w Parku Grabiszyńskim (przy Górce Skarbowców) oraz w poniedziałki o godz. 19.30 w Parku Klecińskim, a w środy o 19.30 w Parku Skowronim.

- Za udział w zajęciach każdy uczestnik otrzyma punkty w ramach miejskiego programu „Miasto w Formie”, które po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymienić na nagrody – dodaje Karolina Musiel z Forum Medicum, koordynatora „Miasta w Formie”.

Zapisywać się na „Formę na trawie” można wysyłając maila na [email protected] lub [email protected]. Koszt - od 6 zł. do 10 zł. za jedne zajęcia. Zapisy ruszają 13 lipca 2012r. i trwać będą do momentu zakończenia zajęć. Organizatorzy proszą o przyniesienie własnego koca lub maty, a także o pamiętaniu o stroju sportowym.

W najbliższą sobotę i niedzielę „Miasto w Formie” zaprasza także na akcję oddawania krwi „Nie ma wakacji bez donacji 2012”. W jej ramach przez 4 weekendy (14-15 i 28-29 lipca oraz 4-5 i 11-12 sierpnia 2012r.) na wrocławskim Rynku będzie można oddać krew, która trafi do najbardziej potrzebujących. Wczasie wakacji tego życiodajnego płynu szczególnie brakuje. - Niestety latem na drogach dochodzi do większej liczby wypadków, a spora grupa potencjalnych dawców krwi wyjeżdża w tym czasie na odpoczynek. Dlatego też liczymy na dużą frekwencję – tłumaczy Ewa Nieckarz z Forum Medicum, koordynatora „Miasta w Formie”. – Dodatkowo za udział w tej akcji przyznawać będziemy podwójną liczbę punktów – podkreśla.

Oddawać krew na wrocławskim Rynku będzie można w godz. 11.00 – 16.00. W tym czasie także, przy specjalnym stoisku „Miasta w Formie”, będzie można zarejestrować się w programie i dowiedzieć o innych akcjach prozdrowotnych realizowanych w jego ramach.

Więcej na www.miastowformie.pl.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.