Do szkoły czas! Spore zmiany

Martyna Czerwińska, Piotr Słowiński | Utworzono: 2012-09-03 08:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego na Dolnym Śląsku zorganizowano w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Pisarzowicach.

Szkoła chwali się nowym boiskiem, halą sportową i biblioteką. W budynku powstało też nowe przedszkole. W uroczystości udział wzięły władze województwa i kuratorium.

Tymczasem mimo protestów głodowych, do których dołączyli się również wrocławscy nauczyciele nie udało się powstrzymać reformy, która zakłada szybkie sprofilowanie uczniów i ograniczenie godzin lekcyjnych z pozostałych, niezdawanych na maturze przedmiotów. Pozostałe bloki będą wykładane w uboższej wersji. Historia zostanie np połączona z wosem, przyroda z biologią, chemią i fizyką.

- To źle wróży - przekonuje dyrektor LO 17 - Roman Kowalczyk:

Nauczyciele obawiają się, także, że np. na Politechnikę Wrocławską będą mieli szansę wyłącznie absolwenci klas o profilu ścisłym, więc powstaną rozmaite kursy przygotowawcze i tzw "studia zerowe" dla pozostałych.

Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz zapewnia jednak, że o zmianę profilu nie będzie trudno:

Trudny początek roku szkolnego w Olszynie - zalane przez lipcową nawałnicę gimnazjum i szkoła podstawowa numer 3 ciągle jeszcze są remontowane. Dzieci rozpoczynają naukę w salach, które nie zostały zniszczone przez wodę.

- W podstawówce sala gimnastyczna, biblioteka i świetlica nie nadają się do użytku - powiedziała Radiu Wrocław dyrektorka szkoły Barbara Woźniak.

Na remonty w obu szkołach brakuje pieniędzy.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama