Europejskie Dni Dziedzictwa

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-03 13:05 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

W najbliższą niedzielę 9 września w Parku Leśnickim cofniemy się do przeszłości, do czasów z połowy XIX stulecia. Na parkowych alejkach pojawią się niecodzienni rowerzyści jeżdżący na bicyklach, trycyklach i welocypedach, dokładnie takich samych na których przemieszczano się przed 150 laty. Każdy będzie mógł wykonać sobie stylową fotografię w kostiumach lub w monidle, przejechać się trycyklem bądź  też opanować jazdę na bicyklu. Miłośnicy spokojniejszej rozrywki będą mogli spróbować swych sił grając w boules, zwane inaczej rzutem kulą lub „świnką”, zaś dla poszukiwaczy przygód przygotowaliśmy historyczną grę terenową: „W poszukiwaniu kapsuły czasu”.   

Niedzielna impreza odbywa się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, którym w tym roku przyświeca hasło „tajemnice codzienności”. Tym razem zapraszamy do Parku Leśnickiego, aby w plenerze poczuć klimat gier oraz zabaw jakim oddawano się w XIX wieku.  

Na specjalne zaproszenie do Leśnicy przyjadą miłośnicy dawnych rowerów, którzy zaprezentują swoje bicykle, trycykle, welocypedy oraz drezynki. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w jeździe na wyżej wymienionych pojazdach, które rozmiarami będą dostosowane zarówno do osób dorosłych jak i dzieci. W programie znajdą się również retro-konkursy takie jak: jazda po prostej na bicyklu, elegancja w sztuce jazdy welocypedem i drezyną oraz wielkim trycyklem, przejażdżki sprawnościowe dziecięcym trycyklem i drezynkami. Wyjątkowe chwile zostaną uwiecznione przez retro-fotografa, który wykonuje zdjęcia aparatem na miech, do wyboru opcje fotografii na bicyklach, w XIX wiecznych kostiumach lub w monidle.

Na najmłodszych czekać będą zabawy jakimi dzieci wypełniały swój wolny czas przed 150 laty: wyścigi z fajerką, zabawa w serso, chodzenie na szczudłach, wyścigi w workach z juty. Miłośnicy spokojniejszej rozrywki będą mogli wraz z członkami Klubu Sportowego Petanka, nauczyć się i poznać tajniki gry w boules,  zwanej inaczej rzutem kulą lub „świnką”.

Natomiast dla osób preferujących rywalizację grupową przygotowaliśmy historyczną grę terenową „W poszukiwaniu kapsuły czasu”, w trakcie której uczestnicy będą odkrywać tajemnice podziemi zamkowych, szukać przygód w parku, popisywać się sprytem, szybkością i pomysłowością. Gra adresowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Zagrać może każdy, kto zbierze zespół (3-5 osób) i wyznaczy dowódcę (osobę pełnoletnią) oraz zgłosi chęć uczestnictwa w grze pod numerem telefonu 71 349 32 81 wew. 29. (poniedziałek-piątek godz. 8-16). Liczba uczestników ograniczona. Gra odbędzie się na terenach zespołu pałacowo-parkowego oraz w samej Leśnicy.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa "Park Leśnicki dawniej i dziś", na którą złożą się fotografie, plany i mapy, archiwalne oraz współczesne.

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca kwietnia 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama