Dzień Dawcy Szpiku we Wrocławiu

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-09-05 08:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Dzień Dawcy Szpiku we Wrocławiu  -

Co drugi chory, zakwalifikowany do przeszczepienia od dawcy niespokrewnionego, tego dawcy nie znajduje. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 20 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. Dlatego bardzo ważne jest, budowanie bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego w oparciu o społeczności lokalne. Jest to trzecia akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku we Wrocławiu. Może to właśnie ktoś zarejestrowany we Wrocławiu będzie zgodnym dawcą i podaruje szanse na nowe życie, komuś choremu na białaczkę.

Fundacja DKMS Polska i Natalia Terlega z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu wspólnie organizują akcję „Dzień Dawcy Szpiku we Wrocławiu”. Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku. Może to Ty uratujesz komuś życie. 6 września, w czwartek, wszyscy mieszkańcy Wrocławia i okolic będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska. Bazując na wsparciu finansowym oraz ponad dwudziestoletnim doświadczeniu Fundatora naszej Fundacji - DKMS Niemcy, Fundacja DKMS Polska, od początku działalności przebadała i zarejestrowała w swojej bazie Fundacji ponad 242 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 221 osób, spośród nich dało szansę na nowe życie Pacjentom.

Rejestracja jako potencjalny dawca jest bardzo poważną decyzją. W przypadku gdy okaże się, że któraś z zarejestrowanych osób jest czyimś bliźniakiem genetycznym, daje tej osobie nadzieje na nowe życie. Jeżeli wtedy zrezygnuje odbiera komuś tą nadzieję.

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: [email protected],

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: czwartek, 6-go września 2012r.
Godziny: 11.00 – 18.00
Miejsce: Żandarmeria Wojskowa
Adres:    Aleja Generała Józefa Hallera 36/38, Wrocław
Patronat honorowy: Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.