Wielkie korki w Legnicy! "Koszmar"

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2012-09-13 15:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Na tzw. pięciodrogu rozpoczął się drugi etap remontu i drogowcy zmienili dotychczasowe zasady jazdy. Najpoważniejsze utrudnienie to zwężenie (do jednego pasa) wjazdu na skrzyżowanie z ul. Wrocławską od strony ul. Witelona.

Tomasz Pereta, miejski inżynier ruchu podkreśla, że zmiany dotyczą każdego dojazdu do tego przecięcia dróg.W mieście od południa największe zatory tworzą się między remontowanym skrzyżowaniem, a ulicą przy "Wenecji". Momentami korek sięga aż do placu Słowiańskiego.

Można próbować go ominąć zjeżdżając w ul. Mickiewicza, a dalej ul. Powstańców Wielkopolskich i Jordana do mostu na Kaczawie.

Utrudnienia w pigułce:

Największe zmiany w ruchu drogowym na ulicach Legnicy dotyczą skrzyżowania ulic Wrocławskiej z Witelona i Libana. Rozpoczął się tam drugi etap remontu dróg i nastąpiło całkowite przemodelowanie zasad ruchu.

1. Jadąc ul. Wrocławską od strony osiedli dojeżdżamy do JEDNEGO pasa ruchu (normalnie są trzy, ale dwa zostały zajęte) z którego można już jechać nie
tylko w lewo i prawo, ale również prosto. Wcześniej wjazd w dalszą część ul. Wrocławskiej był zamknięty. Jednak robotnicy uporali się z wymianą nawierzchni za skrzyżowaniem i dojazd do Galerii Piastów jest już możliwy.

2. Najdłużej na przejazd przez skrzyżowanie czekają kierowcy jadący ulicą Witelona. Tuż przed przecięciem z Wrocławską ruch przechodzi z trzech pasów w jeden. Sygnalizacja przepuszcza na przemian: raz auta jadące prosto i w lewo, a po chwili auta skręcające w prawo (w kierunku osiedli). Oznacza to, że podczas jednego cyklu czasem skrzyżowanie uda się opuścić tylko jednemu kierowcy. Dlatego korek - nawet poza godzinami szczytu - ciągnie się nawet do Placu Słowiańskiego. Próba ominięcia zatoru ulicą Wjazdową, to też droga przez mękę, bo przy ul. Piotra i Pawła drogowcy zajęli prawą stronę jezdni. Auta jadące z dwóch stron czasem muszą zjeżdżać na chodniki, aby się przecisnąć na wąskim odcinku przy byłej siedzibie Straży Miejskiej.

3. Jedna z dwupasmówek w ciągu ul. Libana jest zupełnie wyłączona z ruchu. Na drugiej co jakiś czas przejazd utrudniają pojazdy budowlane. Warto tam zdjąć nogę z pedału gazu, bo może się okazać, że ktoś nie wyhamuje przed koparką, która nagle wyłoni się z placu budowy.


Kliknij, by powiększyć


Ponadto:

1. Duże korki (szczególnie między 15, a 17) tworzą się w al. Rzeczpospolitej przy dojeździe do II Armii Wojska Polskiego.

2. BEZWZGLĘDNIE zmniejszamy prędkość do 30-tu, a momentami nawet 20 kilometrów na godzinę jadąc ulicą Jaworzyńską (od obwodnicy w kierunku Centrum). Stan nawierzchni na tym odcinku jest tak fatalny, że piratom może grozić urwanie zawieszenia.

3. Nadal obowiązuje ruch okrężny na wiadukcie łączącym dwa największe osiedla mieszkaniowe w Legnicy: Kopernika i Piekary. Jadąc od centrum przed wiaduktem skręcamy w prawo, a później - zgodnie z oznaczeniem - przez przejazd kolejowy. Warto pamiętać że ta część objazdu jest jednokierunkowa. Jeśli ktoś za torami chce skręcić w lewo, to warto znacznie wcześniej zająć odpowiedni pas.

REKLAMA
Załączniki

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama