Aleksandra Hamkało najlepsza!

Jan Pelczar | Utworzono: 2012-09-16 08:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Nagrodę za najlepszy debiut aktorski przyniosła jej rola w filmie Big Love Barbary Białowąs, w którym zagrała młodą femme fatale. Podczas sobotniej gali nagrodę dla najlepszego aktora odebrał Wojciech Mecwaldowski.

Dolnoślązaka wyróżniono za rolę autystycznego Tomka w filmie Dziewczyna z szafy. Twórca komediodramatu, wrocławski autor Bodo Kox został nagrodzony za reżyserię i scenariusz przez młodzieżowe jury. Dzień wcześniej odebrał nagrodę dziennikarzy. Krytycy uznali Dziewczynę z szafy za objawienie festiwalu debiutów filmowych.

Jury głównego konkursu, pod przewodnictwem doświadczonego reżysera, także z Wrocławia, Jana Jakuba Kolskiego, miało inne zdanie. Wielkiego Jantara za najlepszy debiut przyznano filmowi Być jak Kazimierz Deyna. Z nagrodą wyjechał z Koszalina także koprodukowany we Wrocławiu film Droga na drugą stronę.

Rumunka Anka Damjan została uhonorowana za reżyserię animowanego dokumentu o śmierci Claudiu Crulica, obywatela Rumunii, który zmarł w Krakowie, podczas protestu głodowego przeciw niesłusznemu, jak się później okazało, aresztowi.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama