3 punkty dla Śląska Wrocław!

| Utworzono: 2012-09-24 08:11 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

W 44. minucie niespodziewanie gola zdobyli goście. Mariana Kelemena pokonał Tomasz Wróbel. Śląsk po fatalnej pierwszej połowie, dużo lepiej prezentował się po przerwie. Chwilę po rozpoczęciu drugiej części, w 47. minucie, do remisu doprowadził - po dośrodkowaniu Sebastiana Mili - Tomasz Jodłowiec.

W 71. minucie - po szybkiej akcji wrocławian Mila - dokładnie podał tym razem do Łukasza Gikiewicza, który pokonał bramkarza gości i ustalił końcowy wynik spotkania. Mecz był pierwszym dla Sebastiana Mili w ekstraklasie w tym sezonie. Kapitan wrócił po dyskwalifikacji w doskonałym stylu - notując dwie asysty.

Bardzo dobre zawody w barwach mistrzów Polski rozegrał także Tomasz Jodłowiec. Obrońca, wspólnie z Milą, wg piłkarskich ekspertów zasłużył na miano najlepszego aktora widowiska.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 2:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Tomasz Wróbel (44), 1:1 Tomasz Jodłowiec (47), 2:1 Łukasz Gikiewicz (71).

Żółte kartki: Rok Elsner - Śląsk, Tomasz Wróbel - GKS.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 12 761.

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Marcin Kowalczyk (73. Tadeusz Socha), Rafał Grodzicki, Tomasz Jodłowiec, Amir Spahic - Waldemar Sobota, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Rok Elsner, Sylwester Patejuk (90. Piotr Ćwielong) - Johan Voskamp (63. Łukasz Gikiewicz).

PGE GKS Bełchatów - Adam Stachowiak - Szymon Sawala, Maciej Szmatiuk, Mate Lacic, Adrian Basta - Tomasz Wróbel, Kamil Wacławczyk (87. Bartłomiej Bartosiak), Grzegorz Baran, Miroslav Bozok, Kamil Kosowski - Łukasz Wroński (65. Paweł Giel).