DRJ na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych we Wrocławiu

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2012-09-29 15:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Anna Skupień

To się może zdarzyć tylko na Międzynarodowej Wystawie. Sobota i niedziela na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu to raj dla psów i ich właścicieli i wielbicieli czworonogów. Psie wybiegi zajęły wszystkie dostępne place. Właściciele psiej arystokracji od rana ustawiali namioty, w których  szykowali swoich podopiecznych do stawienia się przed czujnymi spojrzeniami  jurorów. Było ostatnie czesanie i namaszczanie specjalnymi woskami i pełne napięcia oczekiwanie na ocenę. Najpiękniejsze usłyszały DOSKONAŁY. Pogoda dopisała, a psy dzielnie znosiły trudy pokazów.

Co ciekawe, na stadionie nie było słychać  głośnego ujadania i awantur między czworonogami. Jak mówił jeden z jurorów „One są dobrze wychowane”. Szkolenie to podstawa dobrych relacji - to podkreślali wszyscy nasi rozmówcy. Odpowiednie dobranie psa do właściciela (lub odwrotnie) to kolejny klucz do sukcesu. W sobotę a stadionie można wyło oglądać widowiskowe konkurencje, między innymi zaganianie kaczek czy owiec. Psy policyjne pokazały, jak łatwo potrafią zaprowadzić porządek wśród kibiców czy weselników.

Inne popisywały się zręcznością i sprytem na torze przeszkód. Organizatorzy zwracali uwagę na znaczenie posiadania psa z rodowodem,  to co wydaje się najważniejsze to  tak  zwane dobre geny, a co za tym idzie dobre zdrowie i charakter. Jedną z atrakcji pierwszego dnia wystawy był konkurs Najlepiej dobrana para – kobieta i pies. Panie w strojach  nawiązujących do wyglądu pupila biegały z wdziękiem po wybiegu. Moją uwagę zwrócił(a) Czerwony Kapturek w towarzystwie Wilczaka (psa, którego łatwo pomylić z prawdziwym wilkiem. Wystawa była także okazją do zakupu wszelkich akcesoriów związanym z karmieniem i pielęgnacją zwierząt.

Sprawdź wyniki konkursu.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama