Akcja Reakcja z Bogatyni

Piotr Słowiński | Utworzono: 2012-09-27 08:28 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. prw.pl

Zarzuty niegospodarności, zadłużania gminy i doprowadzenia do połączenia gminnego szpitala w Bogatyni ze szpitalem w Zgorzelcu - zarzucają burmistrzowi Andrzejowi Grzmielewiczowi organizatorzy referendum, którzy chcą doprowadzić do jego odwołania. Jednym z powodów, który doprowadził do powstania komitetu referendalnego i rozpoczęcia procedury zwołania plebiscytu jest oczywiście sprawa szpitala.

Gminny bogatyński szpital ma zostać połączony ze zgorzeleckim. To oznacza likwidację oddziału dziecięcego, noworodków porodówki i kilku innych.

Anna Maciocha z komitetu referendalnego wskazuje, że burmistrz Andrzej Grzmielewicz nie dotrzymał słowa, że szpital w Bogatyni pozostanie. Marcin Kiersnowski z urzędu miasta w Bogatyni twierdzi natomiast, że zarzuty są wyssane z palca i mają raczej charakter polityczny niż faktyczny.

Świadczyć ma o tym obecność Marka Tomali w komitecie referendalnym. Jest on bowiem członkiem władz bogatyńskiego PiS, z którego rekomendacji Andrzej Grzmielewicz kandydował na burmistrza. Referendum jest więc przejawem wewnętrznej walki w bogatyńskim Prawie i Sprawiedliwości.

Posłuchaj Akcji Reakcji Radia Wrocław:

Cz. 1

Cz. 2


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~MATKA
2018-10-29 14:09:41
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pani Załucka nie powinna leczyć. Leczy wszystkie dzieci jednym antybiotykiem: augumentin. Co z tego, że dziecko (malutkie) ma po nim skutki uboczne (silne wymioty i biegunka). Krzyczy na rodziców ! Co to ma znaczyć ? Dziecko po szczepieniu miało gorączkę, a pani dr powiedziała przy następnym szczepieniu cyt. tylko włącz wiatrak żebyś znowu nie mówiła, że gorączka od szczepienia ! Jest nie miła. Czy nikt tego nie widzi ?
~Daria
2017-07-19 15:33:55
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 0
(fan) naucz się pisać analfabeto !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~Prawda
2017-07-19 14:56:42
z adresu IP: (95.90.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przekret za przekretem razem z panem Danielem F.
~fan
2014-10-19 20:30:11
z adresu IP: (94.11.xxx.xxx)
Ocena: 0
mieszkancy Bogatyni sami sobie winni. dlaczego do wladzy dopuszczono przedstawiciela partii ktora nie ma nic do zaoferowania poza wskazywaniem na bledy i pomylki inntch. morzna jeszcze dodac sprawe Smolenska ( spisek Tuska i Putina) i wiele innych idiotyzmow. Dobrze wam tak. Chcieliscie pisiora to go macie. Mam nadzieje ze karzdy kto po nim nastapi bedzie leprzy bo o to nie trudno.
~citizen
2012-10-03 19:53:34
z adresu IP: (62.152.xxx.xxx)
Ocena: 0
burmistrz przez 6 lat nie robi nic, żeby cokolwiek zmienić w szpitalu, zatrudnia jako dyrektora figuranta partyjnego bez konkursu, a teraz mówi, że winny jest NFZ i kontrakty,że szpital jest fikcją. To proszę ukarać za ten bałagan osobę odpowiedzialną, czyli samego siebie, panie Grzmielewicz
~Nicola
2012-09-28 19:01:44
z adresu IP: (77.254.xxx.xxx)
Ocena: -1
Pogonić hołotę razem ze śmieszną Borutową, fałszywa baba, a fałsz spływa jej po policzkach. A Grzmielu dobrze mówi, szkoda że nie rozgonił tego wcześniej, przyzwyczaili się, że gmina musi im dać a tu koniec tej laby. A Barczykowa zrobi z nimi porządek!
~kondon
2012-09-28 17:36:26
z adresu IP: (95.51.xxx.xxx)
Ocena: 0
kiosk ruchu z kondonami przykład zaje...sty. Ograniczony człowiek.
~dare
2012-09-28 17:19:17
z adresu IP: (95.51.xxx.xxx)
Ocena: 0
szpital do zamkniecia po co trzymac coś co nie istnieje. To g... a nie szpital.
~lalalala
2012-09-28 10:10:59
z adresu IP: (31.63.xxx.xxx)
Ocena: 2
P.Załucka nie potrafi leczyć puściła niewyleczone dziecko ze szkarlatyną do przedszkola. Mały spowrotem dostał gorączke gdy do niej poszłam powiedziała że to wirus i trzeba przeczekać nawet nie dała żadnych leków!!! Poszłam do innego lekarza okazało sie że to szkarlatyna z powikłaniami dziecko bolały nerki i stawy przez 3 dni wogóle nie mógł chodzić!!! P. Załucka nie powinna leczyć!!!
~utm
2012-09-27 22:13:56
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: -1
Buta i arogancja Grzmielewicza siega szczytow,a klamstwa,ktore serwuje sa na porzadku dziennym
~dpasrka
2012-09-27 20:06:45
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 0
grzmielu czuje się odpowiedzialny buhaha on uratuje i on nie da zamknąć szpitala :) o szkole mówił to samo :) bogatynia nie ma pksu, szkoły się tu zamyka, szpitale również i pojawiają się plotki o zamknięciu poczty. Ale za to będzie galeria :) brawo, pójdę tam robić zakupy ;)
~ankaa
2012-09-27 20:01:30
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
P. Zalucka mowi o pomocy dla 2 miesiecznego dziecka.?? Ja byłam z miesięcznym na pogotowiu po czym darła się ze skasuje mnie za wizytę bo zbudziłam ja ze snu i musiała bidulka zejść na izbę przyjęć. Tak ona chce właśnie leczyć ludzi.
~Janek
2012-09-27 20:01:08
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 1
Poznacie redaktorze powody poznacie. Nie można się wystrzelać. Już burmistrz rozesłał listy do mieszkańców jaki on biedny. W poprzedniej kadencji robił szopkę z głośnikami na urzedzie jak się zanosiło na nieudzielenie absolutorium. Teraz ma większość w radzie, radio, gazetę i na opozycję może się wypiąć.
~martin
2012-09-27 19:59:11
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 2
a co tam robił pijocz... Oliasz, myśle ze warto panie oliasz spojrzec na swoje ulomnosci czy problemy rodzinne hi hi
~łysy
2012-09-27 19:48:05
z adresu IP: (91.240.xxx.xxx)
Ocena: 1
hihihihi hahaha
~JANEK
2012-09-27 19:45:54
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
Same bzdury gadasz Grzmielewiczu, cwaniaku zarozumiały.
~Zosia
2012-09-27 19:44:02
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szkoda że nikt nie chce rozmawiać z personelem szpitala, tylko się blebla i obiecuje a działania podejmuje się po za najbardziej zainteresowanymi... a niby taka demokracja...
~ala
2012-09-27 19:38:47
z adresu IP: (77.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tomala już swoje nałapał w kieszeń za czasów prezesa wodociągów i tbs. zall . Grzmielewicz zostanie, nie przejdzie wam to.. Połączenie szpitali to najlepsze rozwiązanie . Panie .T. czy chcialby pan lezec w szpitalu gdzie nie ma nowoczesnego sprzętu a wnętrze przypomina średniowiecze ?? smród
~pinokio
2012-09-27 19:19:25
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tak, p.burmistrz zawsze mówił,mówi i będzie? "prawdę"
~monk
2012-09-27 18:42:34
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 0
same bzdury
~bogatynianka
2012-09-27 17:50:52
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 0
Problem szpitala Burmistrz sprowadza do osobistych wendet nie widzi że problem zdrowia dla mieszkańców jest ważniejszy niż problem jakiś tam rur. Dotacja do wodociągów 12 mln, dotacja do szpitala 850 tyś. Widać priorytety- widać kto rządzi!!!
~Ewka
2012-09-27 17:49:53
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
Obowiązki Grzmiela - zadłuzanie gminy haha
~kocur
2012-09-27 15:07:41
z adresu IP: (178.219.xxx.xxx)
Ocena: -1
„w Bogatyni wrze…” hahahahahaha chyba redaktorowi pod czupryną buahahahahaa
~koti
2012-09-27 11:45:30
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jasne jasne.... a to że wszystkie przetargi wygrywa w bogatyni jedna firma to co???