Twarze dolnośląskiego biznesu wybrane!

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-10-08 13:36 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

- Wybraliśmy pozytywnych bohaterów, którzy swoimi dokonaniami pokazują, że biznes to dobry wybór. Poszukiwaliśmy właścicieli i menadżerów firm, również tych niewielkich, którzy odnoszą sukcesy biznesowe, angażują się na rzecz środowiska lokalnego i partnersko traktują pracowników - mówi Henryka Bochniarz, prezydent PKPP Lewiatan.

Zgłoszenia do konkursu były otwarte, kandydaci mogli zgłaszać się sami, mogli zostać również zgłoszeni np. przez pracowników. Wyboru dokonała kapituła w składzie: Rafał Jurkowlaniec – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Elżbieta Rusiecka – Prezes Dolnośląskiego Związku Pracodawców, Dorota Szcześniewska – Prezes Związku Pracodawców Ziemi Jaworskiej, Janusz Seńczuk – Prezes Sudeckiego Związku Pracodawców, Arkadiusz Franas – Redaktor Naczelny Gazety Wrocławskiej, Dariusz Lechański – Członek Zarządu Radia Wrocław SA oraz Anita Białek – Dyrektor TVP Wrocław.

W całej Polsce wyłoniono 120 przedsiębiorców. W każdym województwie zostanie przygotowany raport, który zaprezentuje historie sukcesu przedsiębiorców z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz pokaże jaki jest wkład biznesu w jego rozwój. Projekt ten jest elementem kampanii prowadzonej przez PKPP Lewiatan, której celem jest budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorców.

Do galerii „Biznes. Dobry wybór” wybrani zostali:

Sławomir Hunek, Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Pod jego kierownictwem zrealizowano setki projektów sprzyjających restrukturyzacji gospodarczej Dolnego Śląska. Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego przyczyniła się do utworzenia bądź utrzymania w regionie wałbrzyskim tysięcy miejsc pracy.

Stanisław Furtak, MARTEX Sp. j.
Przedsiębiorca z Jawora, który w przeciągu kilku lat poza piekarnią w Jaworze i sklepami firmowymi poszerzył swoją działalność w tym rynek docelowy między innymi o Wrocław. Oprócz dostarczania swoich wyrobów otworzył również sieć kawiarni.

Grzegorz Dzik, Impel S.A.
Zarządza największą w Polsce firmą specjalizującą się w outsourcingu dla przedsiębiorstw. Jego receptą na sukces w biznesie jest „ciągły rozwój i duża pokora”.

Artur Trawiński, FM Group World
Firma dba o środowisko naturalne, używane przez przedsiębiorstwo opakowania nadają się w 100% do recyklingu. Właściciele firmy założyli fundację, której celem jest organizowanie i niesienie pomocy dobroczynnej, humanitarnej i rozwojowej oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

Bartłomiej Postek, Fun Media Sp. z o.o.
Firma wspiera polską edukację, inwestując w społeczeństwo - promuje rozwój rodzimego e-learningu na dwa sposoby. Firma jest inicjatorem Narodowego Programu Rozwoju e-learningu mającego na celu upowszechnienie nowoczesnych multimediów edukacyjnych w systemie oświaty poprzez kształcenie językowe. Ponadto we współpracy z innymi stworzyła inicjatywę w ramach, której bezpłatnie udostępnia platformę językową w instytucjach społecznych.

Piotr Ek, Grupa EK’s Polska.
Kilkanaście lat temu założył firmę szkoleniowo-doradczą. Przez ten okres udowodnił, że możliwe jest stworzenie firmy, która zaczynając od zera jest w stanie stać się jedną z wiodących firm szkoleniowych w województwie.

Patricia Popławska, Clarena.
W ciągu 16 lat z niewielkiej drogerii we Wrocławiu stworzyła jedną z największych firm kosmetycznych w kraju. Dzisiaj ma biura w Brukseli i Londynie. Zbudowała fundację, której głównym celem jest niesienie pomocy potrzebującym kobietom szczególnie samotnym matkom.

Konkurs „Biznes. Dobry wybór” zorganizowany został przez PKPP Lewiatan w ramach projektu „Poprawa wizerunku przedsiębiorców” współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dotychczas przeprowadzono w całym kraju konsultacje z prawie 1000 przedsiębiorców, aby dokonać diagnozy barier w sposobie postrzegania przedsiębiorców oraz współpracy biznesu z administracją. Kolejnym etapem będzie kampania reklamowa, wykorzystująca wizerunki wybranych osób z galerii „Biznes. Dobry wybór” oraz poradnik i cykl szkoleń dla administracji jak budować pozytywne relacje z biznesem.

Więcej informacji na stronie www.wizerunekprzedsiebiorcow.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama