Płać i płacz. Przez zimowe opony

Piotr Słowiński | Utworzono: 2012-10-17 07:39 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Czesi już to mają, Niemcy też. Teraz mamy mieć i my.

Chodzi o obowiązek jazdy zimą na zimowych oponach o bieżniku nie mniejszym niż 4 mm. O pomyśle już rozmawiają posłowie.

Tymczasem część dolnośląskich kierowców uważa, że przyniesie to tylko podwyżki cen opon i jeszcze dłuższe kolejki u wulkanizatorów. Są jednak i zwolennicy tego projektu:



Obowiązek jazdy na zimowych oponach ma zostać wprowadzony na wzór niemiecki. To znaczy, że za ich brak nie będzie mandatów, chyba, że dojdzie do kolizji albo samochód zablokuje drogę.

Wtedy policjanci wypiszą dodatkowo 500 złotych za brak odpowiedniego ogumienia.

Posłuchaj:

Czy to wszystko ma sens? O tym nasi Słuchacze:

Pomysł dobry, ale spóźniony?



"Czasem do stycznia nie ma śniegu!"



Mini wykład o oponach zimowych zafundował Słuchacz Michał:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~KKrzysiek
2012-10-18 07:33:31
z adresu IP: (78.133.xxx.xxx)
Ocena: 0
Dobra - a teraz wzorem niemieckim niech odśnieżają drogi ? Co nie stać was na to ? To czemu obywatela ma stać dopasowanie sie do "wzorca" ? Czesi to teren górzysty wiec nie ma co porównywać do Polski.
~Kazimierz 56
2012-10-17 20:26:40
z adresu IP: (91.202.xxx.xxx)
Ocena: 0
Prowadzę różne pojazdy ponad 35 lat. BEZ WYPADKU! Stosowanie opon zimowyc w prywatnym samochodzie stosuję od..3 lat (bo żona kazała!) Wiem jedno: niezależnie od tego, czy mam zimówki, czy letnie, jak mam przy..dzwonić to zapewne tak bedzie. Tylko rozsądek za kołem! Tylko i aż tyle.
~Markus
2012-10-17 15:54:14
z adresu IP: (65.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
szkoda ze panstwo sie tak ochoczo, jak ochoczo nas okrada, nie wywiazuje ze swoich obowiazkow... stan drog, sluzba zdrowia, itp a pieniazki bierze i to co raz wiecej bierze...
~asto
2012-10-17 12:40:47
z adresu IP: (212.160.xxx.xxx)
Ocena: 0
dlaczego mój komentarz został uznany za spam???
~kobieta kierowca
2012-10-17 08:56:26
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Następny bubel prawny forsowany przez Bublewicz,który służy tylko nabijaniu kasy oponoarzom. ubu krół ma całkowitą rację jeśli chodzi o zasady stosowania opon biorąc pod uwagę wyniki przeprowadzonych badań w tym zakresie. Ustalenie sztywnej daty dotyczącej zmian opon od 1 listopada do 15 marca nie jest adekwatny do warunków drogowych. Mogę poradizć posłom jedno: wróćcie do szkoły podstawowej na lekcje geografii, przyrody i fizyki!
~Markus
2012-10-17 08:52:55
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Kolejne durne prawo dla kasy a nie dla obywateli...
~ubu król
2012-10-17 07:56:50
z adresu IP: (31.174.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy ktoś sprawdził powiązania pomysłodawców z przemysłem oponiarskim..? wg wielu testów np niemieckiego ADAC, czy innych stowarzyszeń motoryzacyjnych, opona zimowa na suchej nawierzchni, hamuje gorzej niż letnia, nawet przy paru stopniach poniżej zera !! właśnie przez Lameleki. Jest wiele osób , które nie musi jeździć codziennie, tym bardziej w górach i nie potrzebują zimówki 4mm, bo mogą zrezygnować z jazdy.. DLACZEGO MAJĄ BYĆ UKARANĘ OSOBY ZA BEZPIECZNA JAZDĘ NP PO SUCHEJ NAWIERZCHNI ? ŻADEN PRZEPIS I OPONA NIE ZASTĄPI MYŚLENIA I WYOBRAŹNI..