Najnowocześniejszy tomograf w Polsce

| Utworzono: 2012-10-17 16:07 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. prw.pl

Do szpitala Jana Pawła II w Zgorzelcu trafił właśnie najnowocześniejszy w Polsce, 320-rzędowy tomograf komputerowy. Nowe urządzenie jest tak szybkie i tak precyzyjne, że pozwala m.in. na dynamiczne badania serca i naczyń wieńcowych oraz mózgu.

Będzie wykorzystywane w diagnostyce onkologicznej, kardiologicznej i neurologicznej. Świetnie sprawdza się także w badaniu dzieci, którym dzięki szybkości badania, nie trzeba już podawać środków uspokajających.

Jak mówi Jerzy Podobiński, kierownik działu diagnostyki obrazowej w zgorzeleckim szpitalu, nowe urządzenie jest jednak dużo bardziej skomplikowane od używanego dotychczas, dlatego szkolenia lekarzy i techników przeprowadzą specjaliści z USA i Holandii

Zgorzelecki szpital mógł sobie pozwolić na zakup tak nowoczesnego tomografu dzięki unijnym pieniądzom z programu współpracy transgranicznej Polska-Niemcy. Unijne dofinansowanie projektu poprawy dostępności do wysokospecjalistycznej diagnostyki medycznej, realizowanego wspólnie z kliniką w Görlitz, to ponad 2,7 mln euro.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama