"Młoda strzelba" w Radiu Wrocław

Wojciech Janicki | Utworzono: 2012-10-21 18:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Mówią, że przypomina im Steviego Raya Vaughana. Magazyn "Rolling Stone" nazwał Gary'ego Clarka Juniora nawet wielką nadzieją rocka, określając go "najlepszą młodą strzelbą" na gitarowej scenie.

Gary zaczynał grać już w wieku 12 lat, niedługo potem zauważył go właściciel jednego z barów w amerykańskim Austin, Clifford Antone, dzięki któremu młody chłopak z Teksasu szybko podłapał ważne kontakty. Poznał m.in. Jimmiego Vaughna, zaczął sporo występować i tylko kwestią czasu było, kiedy zrobi się o nim głośniej nie tylko w rodzinnym mieście.

W wieku 18 lat, Gary doczekał się zaszczytnego wyróżnienia ze strony burmistrza Austin – 3 maja został uznany w tej miejscowości Dniem Gary'ego Clarka Juniora. Do tej pory ten wciąż młody, bo dzisiaj zaledwie 27-letni, muzyk był także trzykrotnie nagradzany wyróżnieniem Austin Music Award dla najlepszego gitarzysty bluesowego. Koncertował u boku wspomnianego już Vaughna, ale także Pinteopa Perkinsa oraz Erica Claptona i Sheryl Crow.

U tej ostatniej wystąpił nawet na płycie – na wydanym w 2010 roku krążku "100 Miles from Memphis" wspomógł ją w coverze Jackson 5 "I Want You Back". Nic dziwnego, że zapraszany jest na wielki festiwal Crossroads Guitar, na którym grają takie sławy gitary, jak B.B. King, John Mayer czy Jeff Beck. W Clarku nie tylko "Rolling Stones" upatruje wielką osobowość rockowej sceny.

Na antenie Radia Wrocław GCJr., zadebiutuje blues-rockowym kawałkiem "Bright Lights". Sama przyjemność!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama