Śląsk wygrywa w Szczecinie

Robert Skrzyński | Utworzono: 2012-11-05 20:53 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bramki po dośrodkowaniach z rzutu rożnego Sebastiana Mili zdobyli w 65 minucie Rok Elsner i w 68 minucie Tomasz Jodłowiec. Wynik meczu w 90 minucie ustalił Sebastian Mila. Śląsk po tym meczu awansował na 5 miejsce w tabeli.

Śląsk na początku meczu uzyskał przewagę. Już w 8 minucie mistrzowie Polski mogli prowadzić 1:0. Strzał Sebastiana Mili obronił Dusan Pernis a dobitkę Łukasza Gikiewicza z linii bramkowej wybił Przemysław Pietruszka. Pogoń najgroźniejszą okazję stworzyła w 41 minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Andradina, ale nadbiegający Emil Noll nie sięgnął piłki będąc tuż przed Rafałem Gikiewiczem.

Na początku drogiej połowy lepsze wrażenie sprawiała Pogoń. Edi Andradina został sfaulowany przed polem karnym przez Amira Spahicia. Brazylijczyk uderzył z rzutu wolnego minimalnie niecelnie. W 57 minucie szczecinianie dwukrotnie byli bardzo blisko zdobycia bramki. Najpierw Peter Hricko uderzył bardzo mocno lewą nogą, lecz prosto w Gikiewicza. Następnie na strzał zdecydował się Adrian Budka, ale minimalnie chybił.

W 65 minucie bramkę zdobyli wrocławianie. Z rzutu rożnego dośrodkował Mila, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Rok Elsner, który strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Trzy minuty później było już 2:0. Znów dośrodkowywał Mila a bramkę głową zdobył Tomasz Jodłowiec. Wynik meczu w 90 minucie po podaniu Sylwestra Patejuka ustalił Sebastian Mila.

Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław 0:3 (0:0) Rok Elsner 65, Tomasz Jodłowiec 68, Sebastian Mila 90

Pogoń: Dušan Perniš - Peter Hricko (77' Robert Kolendowicz), Hernâni,  Emil Noll, Przemysław Pietruszka - Grzegorz Bonin (46' Adrian Budka), Mateusz Szałek, Wojciech Golla (69' Sergei Mošnikov), Takafumi Akahoshi, Adam Frączczak - Edi Andradina.

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Marcin Kowalczyk, Rafał Grodzicki, Tomasz Jodłowiec, Amir Spahić (87' Mariusz Pawelec) - Waldemar Sobota, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk -  Łukasz Gikiewicz (64' Piotr Ćwielong).