Akcja ekologiczna "Zielono mi"

Marianna Kasperczyk, Radio Wrocław | Utworzono: 2008-04-22 11:17 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Akcja ekologiczna "Zielono mi" -

Już w sobotę 26 kwietnia na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany przy ul. Francuskiej będzie można wziąć udział w akcji ekologicznej „Zielono mi". Popularyzowanie wiedzy na temat ochrony środowiska naturalnego, a także zmobilizowanie Wrocławian do segregacji oraz utylizacji odpadów to główne cele akcji.

„Dla mnie jako samorządowca niezwykle istotne jest pielęgnowanie naszej małej ojczyzny" - mówi Ryszard Pacholik, Wójt Gminy Kobierzyce, patron honorowy akcji. „Projekt "Zielono mi" to przedsięwzięcie, które integruje mieszkańców Gminy wokół problemu ochrony środowiska i promuje godne naśladownia wzorce zachowań społecznych" - dodaje wójt Kobierzyc, na terenie których znajduje się Park Handlowy Auchan Bielany.

„Serdecznie zapraszam wszystkich Wrocławian do Parku Handlowego Auchan Bielny" - mówi Anna Dolna, manager centrum. „Ustawimy tu specjalne namioty, w których prowadzona będzie zbiórka makulatury. Pieniądze uzyskane z jej sprzedaży przeznaczymy na zakup drzewek, które na początku maja zostaną posadzone na terenie Bielan Wrocławskich" - dodaje p. Dolna. Dla uczestników zbiórki przewidziano także niespodzianki w postaci toreb ekologicznych oraz bonów zakupowych i rabatowych do hipermarketu Auchan i sklepu Leroy Merlin. Organizatorzy ufundowali także nagrodę specjalną dla szkoły podstawowej, której uczniowie zbiorą największą ilość makulatury, w postaci odmalowania sal lekcyjnych. Uczniowie najlepszej klasy otrzymają natomiast upominki w postaci odtwarzaczy MP3.

Na terenie galerii zaplanowano także wiele innych atrakcji związanych z ekologią. 26 kwietnia w Parku Handlowym Auchan Bielany powstanie stoisko Stowarzyszenia Ekologicznego „Eko-Unia", patrona honorowego akcji „Zielono mi". Eksperci Stowarzyszenia opowiedzą o ochronie środowiska naturalnego i przeprowadzą konkursy dla dzieci o tematyce ekologicznej. Centrum handlowe Auchan Bielany przeobrazi się w salę ekspozycyjną i poszerzy swoją ofertę o sprzedaż produktów naturalnych. Odbędą się tu pokazy garncarstwa i wyplatania z wikliny, a bartnicy zaprezentują tradycyjne produkty pszczelarskie.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.