Pomóż Bogatyni!

Ewelina Lis | Utworzono: 2010-08-20 21:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Pomóż Bogatyni! - Bogatynia po powodzi (Fot. Tomasz Jędruchów)
Bogatynia po powodzi (Fot. Tomasz Jędruchów)

Potrzebni są wolontariusze chętni do pracy fizycznej, osuszacze oraz materiały budowlane. Wszyscy, którzy chcieliby pomóc mogą się zgłaszać bezpośrednio do urzędu miejskiego lub pod numer telefonu: (75) 77 30 122.

W sobotę można było pomóc powodzianom z Bogatyni i Zgorzelca w Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu. Cały dzień trwała tam aukcja przedmiotów. Wszystkie pozyskane pieniądze trafią do najbardziej potrzebujących. Do wylicytowania były m.in. pozłacane olimpijskie medale, pobyty w ekskluzywnych hotelach, bony towarowe, ekspresy do kawy. Oprócz tego na klientów czekały pokazy akrobatów i tancerzy, którzy do akcji przyłączyli się charytatywnie.

- Wszystkie uzbierane pieniądze trafią do najbardziej poszkodowanych powodzian z Bogatyni i Zgorzelca - zapewnił organizator Andrzej Dylczyk.

Oprócz cennych przedmiotów można było także wylicytować bilety na wydarzenia kulturalne we Wrocławiu, czy wejściówki do aquaparku.

Pieniądze dla powodzian zbierają mieszkańcy Bierunia na Śląsku, którym w maju woda zabrała dorobek życia. Sami walczą ze skutkami powodzi. Podczas majowych i czerwcowych deszczów woda zalała kilka tysięcy hektarów, w tym 200 budynków pozbawiając domowników często dorobku całego życia. W sobotę postanowili pomóc mieszkańcom Bogatyni.

Więźniowie z Bogatyni przebywający za kratami w Jeleniej Górze mogą liczyć na przerwy w karze. - Chodzi o to, by mogli pomóc rodzinom - mówi dyrektor aresztu Roman Kret.

Sądy udzielą przerw w karze po analizie przestępstw i potwierdzeniu, że bliscy skazanych ucierpieli w powodzi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.