Rondo Kazimierza Majewskiego - Radio Wrocław

Rondo Kazimierza Majewskiego

| 14 lat temu, 2012-12-13, 10:39
Rondo Kazimierza Majewskiego -

Kazimierz Majewski zostanie dziś patronem ronda w Jeleniej Górze. Opozycjonista po miesiącach nękania psychicznego przez SB, 28 października 1982 popełnił samobójstwo.

Z listu, który zostawił wynika, że chciał w ten sposób ochronić swoją rodzinę. Majewski został uznany za ofiarę stanu wojennego przez Helsińską Fundację Praw Człowieka.

- Prokuratura, która badała jego sprawę już w wolnej Polsce uznała też, że był bezprawnie nękany - mówi Franciszek Kopeć z jeleniogórskiej Solidarności:



Kazimierz Majewski nigdy nie wydał swoich kolegów, którzy zajmowali się drukowaniem podziemnej prasy. Nigdy nie zgodził się też na współpracę z SB.

Za to straszono go, że jego syna może spotkać coś złego, a on sam może zniknąć bez śladu. Był wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany.

Przy rondzie jego imienia zostanie dziś odsłonięta pamiątkowa tablica.

Zobacz również:

31. rocznica stanu wojennego


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.