Śląsk wygrywa, a Turów przegrywa

Radio Wrocław | Utworzono: 2012-12-17 06:42 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Niedziela z koszykówką zaczęła się od pierwszoligowego spotkania Śląska Wrocław z AZS Szczecin, które gospodarze wygrali 77:57. Spora różnica między zespołami wytworzyła się dopiero po przerwie, bo pierwsza połowa byłą wyrównana. Śląsk prowadził przed zejściem do szatni 35:28, ale miał problemy z powstrzymaniem Łukasza Pacochy, który zdobył wtedy 11 punktów.

W drugiej połowie lider gości już ani razu nie trafił do kosza, a wrocławianie zaczęli uciekać szczecinianom. Gra nadal toczyła się w strefie podkoszowej, choć najlepiej prezentowali się gracze obwodowi - Paweł Kikowski i Marcin Flieger. Ten pierwszy zdobył najwięcej spośród wszystkich zawodników - 17 punktów, natomiast rozgrywający gospodarzy miał 15 „oczek” i 4 asysty, a warto wyróżnić jeszcze Łukasza Diduszko, który połowę ze swoich 12 punktów zdobył w trzeciej kwarcie.

Dla Śląska, który jest liderem tabeli, była to już trzynasta ligowa wygrana z rzędu, a biorąc pod uwagę Puchar PZKosz, to podopieczni Tomasza Jankowskiego są niepokonani od 17 spotkań.

Mniej szczęścia w niedzielę miała druga dolnośląska drużyna - PGE Turów Zgorzelec, ale i poprzeczka była zawieszona o wiele wyżej, bo w ramach ligi VTB do hali Orbita przyjechał UNIKS Kazań. Gospodarze jednak wcale nie odstawali poziomem od rosyjskiego potentata i do przerwy niespodziewanie prowadzili 39:35, trafiając równo połowę swoich rzutów z gry i opierając atak na duecie Aaron Cel - Damian Kulig, którzy mieli wtedy odpowiednio 9 i 8 punktów.

Po powrocie z szatni zgorzelczanie byli coraz bliżej sprawienia niespodzianki, bo po minimalnie przegranej trzeciej kwarcie i tak utrzymywali korzystny wynik i jeszcze po pierwszej akcji w decydującej odsłonie prowadzili 58:53. Potem przez blisko trzy minuty obie drużyny pozostawały bez punktów, ale kiedy w końcu ktoś trafił, to zrobili to goście i UNIKS przeprowadził kluczową dla losów spotkania serię 10:0. Rosyjski zespół dzięki temu zrywowi uzyskał przewagę, której nie oddał już do końca i ostatecznie wygrał 69:64.

Po tej porażce Turów jest na dziewiątym, przedostatnim miejscu w tabeli. UNIKS zajmuje trzecią pozycję.

Śląsk Wrocław 77:57 AZS Radex Szczecin (20:16, 15:12, 19:14, 23:15)

Punkty dla Śląska: Kikowski 17, Flieger 15, Diduszko 12, Gabiński 8, Hyży 8, N. Kulon 5, Ochońko 4, Prostak 3, Sulima 3, Mroczek-Truskowski 2 Punkty dla AZS: Mielczarek 16, Pacocha 11, Pytyś 8, Linowski 7, Raczyński 6, Biela 5, Balcerak 4

PGE Turów Zgorzelec 64:69 UNIKS Kazań (19:22, 20:13, 17:19, 8:15)

Punkty dla PGE: Cel 11, Zigeranovic 11, Kulig 10, Opacak 9, Stelmach 7, Micic 7, Jackson 7, Aleksic 2 Punkty dla UNIKS: Chatman 17, Vougioukas 17, Eidson 13, Wilkinson 13, Veremeenko 7, Mac Carty 2