Zima na drogach (ZDJĘCIA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-02-13 08:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Marek Zoellner

W ciągu ostatniej doby we Wrocławiu spadło 10 cm śniegu, są miejsca w regionie gdzie napadało ponad 30 cm.

Ale to właśnie we Wrocławiu opady spowodowały niemal całkowity paraliż miasta.

Wczoraj po drogach jeździło się jak po lodowisku. Dziś jest już o wiele lepiej, choć nadal trzeba jeździć bardzo ostrożnie.

Wrocławscy urzędnicy sprawdzą dziś jak firmy odpowiedzialne za odśnieżanie miasta poradziły sobie z atakiem zimy. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mają na ten temat już wyrobione zdanie - należą się kary. Spóźnienia autobusów sięgały nawet kilkudziesięciu minut.

Około godz. 10.30 utrudnienia były na autostradzie A4, na odcinku z Legnicy do Bolesławca w okolicach Chojnowa. Zablokowany został prawy pas w kierunku granicy przez porzucony samochód ciężarowy.

Tak było dziś rano w okolicach Sobótki:

Droga nr 35 Wrocław-Świdnica dzisiaj rano:

Ewa Mazur rzeczniczka Ekosystemu zaznacza, że cały dostępny sprzęt wyjechał na ulice Wrocławia wczoraj tuż przed godziną 17.00. Jak mówi - wcześniej nie miało to sensu, ponieważ była dodatnia temperatura. Radio Wrocław będzie dziś pytać drogowców z czego wynikają te problemy. Na naszej antenie również wszelkie informacje o utrudnieniach na trasach w regionie.

Bielany Wrocławskie - nie jest źle, wczoraj była tragedia...

Fatalne warunki na drogach regionu legnickiego. W wielu miejscach nie da się przejechać, choć drogowcy zapewniają, że pracują na maksymalnych obrotach.

Podobna sytuacja na trasie z Legnicy do Chojnowa oraz w okolicach zjazdu na autostradę w Krzywej. W wielu miejscach przejazd utrudniają sobie sami kierowcy. Mowa o ciężarówkach, które na letnich oponach nie dają sobie rady z pokonaniem wzniesień.

Zima zaskoczyła kierowców, a nie drogowców - tłumaczy z kolei szef legnickiego Zarządu Dróg Miejskich i zapewnia: Wszystkie nasze pługi i piaskarki wyjechały z bazy, gdy tylko rozpoczęły się opady śniegu. A na odśnieżenie wszystkich dróg w regionie drogowcy potrzebują przynajmniej 36 godzin. Pod warunkiem, że nie spadnie nowy śnieg.

A to już Karkonoska we Wrocławiu:

Dzisiaj nie powinno spaść więcej niż 2 cm śniegu. Na drogach znów może być ślisko, ale nie powinno być tak źle jak we wtorek. Od wczoraj pracują wszystkie pługi zarówno we Wrocławiu, jak i w regionie

P.S.

A jeśli już sypnie i okaże się, że znów trzeba odstać swoje w korkach, zawsze można choć przez chwilę głęboko odetchnąć, przenieść się w krainę fantazji i na przykład ulepić bałwana. Wiosna już się zbliża...


I żeby nie było - nikt z nikogo bałwana nie chce robić. To nasz osobisty bałwan, własnoręcznie ulepiony na radiowym patio.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama