Zima na drogach (ZDJĘCIA)

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-02-13 08:27 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Marek Zoellner

W ciągu ostatniej doby we Wrocławiu spadło 10 cm śniegu, są miejsca w regionie gdzie napadało ponad 30 cm.

Ale to właśnie we Wrocławiu opady spowodowały niemal całkowity paraliż miasta.

Wczoraj po drogach jeździło się jak po lodowisku. Dziś jest już o wiele lepiej, choć nadal trzeba jeździć bardzo ostrożnie.

Wrocławscy urzędnicy sprawdzą dziś jak firmy odpowiedzialne za odśnieżanie miasta poradziły sobie z atakiem zimy. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej mają na ten temat już wyrobione zdanie - należą się kary. Spóźnienia autobusów sięgały nawet kilkudziesięciu minut.

Około godz. 10.30 utrudnienia były na autostradzie A4, na odcinku z Legnicy do Bolesławca w okolicach Chojnowa. Zablokowany został prawy pas w kierunku granicy przez porzucony samochód ciężarowy.

Tak było dziś rano w okolicach Sobótki:

Droga nr 35 Wrocław-Świdnica dzisiaj rano:

Ewa Mazur rzeczniczka Ekosystemu zaznacza, że cały dostępny sprzęt wyjechał na ulice Wrocławia wczoraj tuż przed godziną 17.00. Jak mówi - wcześniej nie miało to sensu, ponieważ była dodatnia temperatura. Radio Wrocław będzie dziś pytać drogowców z czego wynikają te problemy. Na naszej antenie również wszelkie informacje o utrudnieniach na trasach w regionie.

Bielany Wrocławskie - nie jest źle, wczoraj była tragedia...

Fatalne warunki na drogach regionu legnickiego. W wielu miejscach nie da się przejechać, choć drogowcy zapewniają, że pracują na maksymalnych obrotach.

Podobna sytuacja na trasie z Legnicy do Chojnowa oraz w okolicach zjazdu na autostradę w Krzywej. W wielu miejscach przejazd utrudniają sobie sami kierowcy. Mowa o ciężarówkach, które na letnich oponach nie dają sobie rady z pokonaniem wzniesień.

Zima zaskoczyła kierowców, a nie drogowców - tłumaczy z kolei szef legnickiego Zarządu Dróg Miejskich i zapewnia: Wszystkie nasze pługi i piaskarki wyjechały z bazy, gdy tylko rozpoczęły się opady śniegu. A na odśnieżenie wszystkich dróg w regionie drogowcy potrzebują przynajmniej 36 godzin. Pod warunkiem, że nie spadnie nowy śnieg.

A to już Karkonoska we Wrocławiu:

Dzisiaj nie powinno spaść więcej niż 2 cm śniegu. Na drogach znów może być ślisko, ale nie powinno być tak źle jak we wtorek. Od wczoraj pracują wszystkie pługi zarówno we Wrocławiu, jak i w regionie

P.S.

A jeśli już sypnie i okaże się, że znów trzeba odstać swoje w korkach, zawsze można choć przez chwilę głęboko odetchnąć, przenieść się w krainę fantazji i na przykład ulepić bałwana. Wiosna już się zbliża...


I żeby nie było - nikt z nikogo bałwana nie chce robić. To nasz osobisty bałwan, własnoręcznie ulepiony na radiowym patio.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama