Śląsk inauguruje rundę wiosenną

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-02-23 13:48 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze Śląska Wrocław zainaugurują dziś rundę wiosenną ekstraklasy. Dla wrocławian będzie to jubileuszowy tysięczny mecz w ekstraklasie.

Szkoleniowiec Śląska Stanislav Levy wierzy, że jego zespół jest dobrze przygotowany do rozgrywek.

- Dopiero pierwsze mecze pokażą, czy tak jest naprawdę. Najwyższy czas, żeby liga w końcu się zaczęła, bo w drużynie widać już przedmeczową gorączkę - mówił czeski trener mistrza Polski.

W trakcie zimowej przerwy w szatni Śląska niewiele się zmieniło. Do pierwszego składu dołączeni zostali zawodnicy występujący w zespole Młodej Ekstraklasy m.in. obrońca Kamil Juraszek i pomocnik Paweł Garyga, a z wypożyczenia do ŁKS-u wrócił napastnik Jakub Więzik.

Półroczny kontrakt ze Śląskiem podpisał w ostatnim tygodniu 30-letni pomocnik Krzysztof Ostrowski, który po czterech latach niezbyt udanych występów w Legii Warszawa i Widzewie Łódź wraca do Wrocławia.

Największym problemem wrocławian przed meczem z Widzewem jest ustawienie linii obrony. Oprócz pauzującego za kartki Mariusza Pawelca w drużynie zabraknie także Tomasza Jodłowca, który na początku tygodnia przeszedł do Legii Warszawa. Reprezentanta Polski na środku obrony zastąpi prawdopodobnie Rafał Grodzicki, który w połowie rundy jesiennej stracił miejsce w podstawowym składzie.

Śląsk szuka także następcy Jodłowca. Wśród ewentualnych następców do wypełnienia kuki w defensywie jest wymieniany inny reprezentant kraju Adam Kokoszka z Polonii Warszawa.

Faworytem dzisiejszego spotkania z uwagi na wyższą pozycję w tabeli i bardziej stabilny skład jest zespół Śląska. Inna sprawa, że wrocławianie zawsze ciężko grało się z Widzewem. W poprzednim sezonie, we Wrocławiu Śląsk przegrał u siebie 1:2, natomiast w rewanżu w Łodzi, mimo prowadzenia do 95. minuty, zremisował 2:2.

W pierwszej kolejce obecnych rozgrywek łodzianie znów okazali się lepsi - wygrywając ze Śląskiem 2:1. Ostatnie zwycięstwo u siebie nad Widzewem w ekstraklasie drużyna WKS-u odniosła we wrześniu… 1989 roku.

Piłkarze Śląska będą mieć dziś dodatkową motywację do przerwania złej passy w meczach z łódzką jedenastką. Mecz z Widzewem będzie tysięcznym występem Śląska w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Co ciekawe, Śląsk mierzył się już z Widzewem w spotkaniu jubileuszowym. W meczu nr 700 w ekstraklasie, w maju 1992 roku, piłkarze WKS-u ulegli łodzianom 1:3.

Początek dzisiejszego meczu Śląska z Widzewem o godz. 15.45 na Stadionie Miejskim. Relacje w Radiu Wrocław.