Projekt Wolodia - To męski świat

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-03-05 12:02 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 roku. Miał być jednorazowym projektem, praktycznie tylko na jeden koncert, do którego pomysłodawca Janusz Kasprowicz zaprosił wrocławskich muzyków. Przedstawił on wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego, którego jest dożywotnim wielbicielem.

Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców, publiczność oraz krytyków muzycznych, wydanej w 2011 r. pierwszej płyty zespołu Projekt Volodia p.t. „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił nowy album p.t. „To męski świat”.

Na płycie poza brawurowo zaaranżowanymi coverami takich wykonawców jak Leonard Cohen, Tom Waits, Tiger Lillies pojawią się własne kompozycje do twórczości Andrzeja Bursy, czy nieznanych, frywolnych wierszy Władysława Broniewskiego. Nie zabraknie również Włodzimierza Wysockiego oraz rosyjskich utworów błatnych (więziennych) tłumaczonych specjalnie dla zespołu przez poetę, pieśniarza, reżysera i tłumacza Romana Kołakowskiego.

Koncert i oficjalna premiera płyty odbędzie się 12 marca 2013 r., o godz. 19.00 w sali widowiskowej CK Agora. Lokalizacja koncertu nie jest przypadkowa, ponieważ płyta została nagrana właśnie w studiu Agory. Na koncercie towarzyszyć będą zespołowi zaproszeni goście, którzy brali udział w nagraniach do nowej płyty.

Tajemnica wyjątkowości zespołu tkwi w urozmaiconym instrumentarium, interesujących aranżacjach oraz, a może przede wszystkim - w samych muzykach tworzących zespół Projekt Volodia, wywodzących się z różnych korzeni muzycznych (rock, flamenco, jazz tradycyjny, poezja śpiewana).

SKŁAD:

Janusz Kasprowicz - śpiew, gitara basowa, kontrabas elektryczny, gitara akustyczna
Bogdan Bińczak - akordeon, vinofon, melodyka, instrumenty perkusyjne
Piotr Rokitowski - gitara elektryczna
Robert Gawron - banjo, gitara flamenco, ukulele
Wojtek Malko - perkusja, prezentacja multimedialna

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama