Pechowy mecz Śląska Wrocław

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-03-09 08:23 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarzom Śląska Wrocław nie udało się zdobyć 3 punktów w ekstraklasie.

W kolejnym meczu mistrzowie Polski zremisowali w Chorzowie z Ruchem 1:1.

Wrocławianie mogli zdobyć prowadzenie już w 2 minucie meczu. Waldemar Sobota wykorzystał moment nieuwagi Martina Konczkowskiego, ale nie zdołał utrzymać równowagi i nie potrafił oddać strzału na bramkę Michala Peskovicia. Chwilę później w świetnej sytuacji znalazł się pomocnik Ruchu Filip Starzyński, ale z 10 metrów uderzył bardzo niecelnie.

Śląsk zdobył prowadzenie w 8 minucie meczu. Przemysław Kaźmierczak jednym zwodem oszukał Łukasza Tymińskiego i Arkadiusza Lewinskiego i fantastycznym strzałem z niemal 30 metrów pokonał Peskovicia.

Ruch miał dwie dobre okazje do wyrównania. Najpierw w 20 minucie Pavol Sultes dośrodkował w pole karne do Macieja Jankowskiego a ten uderzył głową z 7 metrów, ale wysoko ponad bramką. cztery minuty później Jankowski zagrał w pole karne do Filipa Starzyńskiego, ale pomocnika Ruchu w ostatniej chwili świetnym wślizgiem powstrzymał Marcin Kowalczyk.

Śląsk mógł podwyższyć prowadzenie w 55 minucie meczu, ale po zagraniu Waldemara Soboty strzał z 18 metrów Sebastiana Mili obronił Pesković. Akcje Ruchu stawały się coraz groźniejsze. W 67 minucie Marek Wasiluk w ostatniej chwili powstrzymał Marka Zieńczuka. 5 minut później Jankowski dośrodkował w pole karne do Grzegorza Kuświka, ale napastnik klubu z Chorzowa z 5 metrów uderzył głową obok bramki.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Śląska już w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marka Zieńczuka Mariana Kelemena pokonał Mindaugas Panka.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 1:1 (0:1) Mindaugas Panka 90 - Przemysław Kaźmierczak 9

Ruch: Michal Peškovič - Željko Đokić, Marcin Baszczyński, Piotr Stawarczyk, Martin Konczkowski - Pavel Šultes (70' Łukasz Janoszka), Łukasz Tymiński (62' Grzegorz Kuświk), Arkadiusz Lewiński (82' Mindaugas Panka), Filip Starzyński, Marek Zieńczuk - Maciej Jankowski.

Śląsk: Marián Kelemen - Krzysztof Ostrowski (85' Tadeusz Socha), Marcin Kowalczyk, Marek Wasiluk, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (77' Mateusz Cetnarski) - Cristián Omar Díaz (73' Łukasz Gikiewicz).