Śląsk poległ w Bełchatowie!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-03-31 08:38 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mistrzowie Polski przegrali w Bełchatowie z PGE GKSem 0:1. Jedyną bramkę zdobył w 58 minucie z rzutu karnego były piłkarz Śląska Łukasz Madej.

Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Bełchatowa. W 9 minucie po akcji Rafała Kosznika i Kamila Wacławczyka Mouhamadou Traore odwrócił się w polu karnym, ale jego uderzenie w ostatniej chwili zablokował Adam Kokoszka.

Śląsk w pierwszej połowie nie zagroził poważniej bramce PGE GKSu. Uderzenia z dystansu Roka Elsnera i Dalibora Stevanovicia pewnie obronił Emilijus Zubas.

Emocje rozpoczęły się w drugiej połowie. Najpierw w 50 minucie doskonały kontratak przeprowadził GKS. Dawid Nowak zagrał do Łukasza Madeja, ten zauważył lepiej ustawionego Bartosza Żurka, ale jego strzał obronił Marian Kelemen.

Minutę później przed szansą stanęli mistrzowie Polski. Dalibor Stevanović zamiast w bramkę trafił jednak w Waldemara Sobotę a dobitka Soboty, choć trafiła do siatki nie przyniosła prowadzenia, gdyż pomocnik Śląska był na spalonym.

W 52 minucie Marian Kelemen sfaulował w polu karnym Dawida Nowaka. Bramkarz Śląska został usunięty z boiska. Trener Stanislav Levy musiał wprowadzić do gry Rafała Gikiewicza, który zastąpił Sebastiana Milę.

Rzut karny - mimo kilku minut oczekiwania - pewnie na bramkę zamienił Łukasz Madej, który jeszcze w poprzednim sezonie był zawodnikiem Śląska.

Wrocławianie mieli jedną znakomitą okazję do wyrównania, ale najpierw Piotr Ćwielong przegrał pojedynek sam na sam z Zubasem a dobitka Łukasza Gikiewicza trafiła w poprzeczkę.

Śląsk doznał pierwszej porażki od 18 listopada, kiedy to przegrał w Krakowie z Wisłą 0:1.

PGE GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0) Łukasz Madej 58 (k)

PGE GKS Bełchatów: Emilijus Zubas - Adrian Basta, Seweryn Michalski, Szymon Sawala, Rafał Kosznik - Mateusz Mak (46' Bartosz Żurek), Grzegorz Baran, Łukasz Grzeszczyk (46' Dawid Nowak), Kamil Wacławczyk, Łukasz Madej (90' Raúl González) - Mouhamadou Traoré.

Śląsk Wrocław: Marián Kelemen - Krzysztof Ostrowski (83' Éric Mouloungui), Marcin Kowalczyk, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović (66' Mateusz Cetnarski), Rok Elsner, Sebastian Mila (57' Rafał Gikiewicz), Piotr Ćwielong - Łukasz Gikiewicz.