Niepełnosprawni też muszą płacić

| Utworzono: 2013-04-01 10:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Mapy Google

Niepełnosprawni chcąc zaparkować przy szpitalu na ul. Borowskiej we Wrocławiu muszą tak jak wszyscy płacić za parking.

Właściciel nie uwzględnia specjalnych kart postojowych, które są honorowane w całym mieście. Co prawda opłata za godzinę to tylko 3 złote, ale biorąc pod uwagę, że niektórzy placówkę odwiedzają często i spędzają na badaniach czasem kilka godzin, to już niemały wydatek.

Dzierżawca parkingu firma Eko-Invest nie komentuje sprawy i odsyła do Uniwersytetu Medycznego, z którym podpisała umowę.

Kanclerz uczelni Artur Parafiński przyznaje, że nie wszystkie kwestie z parkingiem zostały przemyślane i obiecał, że zaraz po świętach zajmie się sprawą.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Markus
2013-04-02 10:35:20
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z jednej strony niepełnosprawni chcą być traktowani równo to niech równo płacą a z drugiej wydaje mi się, że w rękach szpitala było "zabezpieczyć" pewną ilość miejsc dla gości specialnych szpitala aby było im łatwiej w trakcie wizyty. Zarządca parkingu, ma prawo. Jestem za ochroną prywatnych interesów i wara od Niego. Tu ciała dał szpital zabezpieczając takich miejsc.
~andrzej
2013-04-01 15:04:33
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
wystarczy aby wysiąść i przeparkować auto
~marek
2013-04-01 15:02:22
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
są, ale tylko na 15 minut
~ewa
2013-04-01 14:53:21
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
a co z parkingami dla niepełnosprawnych? nie ma? wytyczna eg nakazuje takowe.
~zbycho
2013-04-01 14:42:17
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
co ma wspólnego parkowanie za darmo na parkingach komunalnych z parkowaniem na parkingach prywatnych? nic. kto gospodaruje parkingami prywatnymi, kto sprząta, dba o oznakowanie, porządek? miasto? szpital? to dlaczego wydzierżawili parking?
~asia
2013-04-01 14:26:31
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
słusznie, czy pozwilisz komuś parkować na twojej działce przed twoim garażem przez kilka godzn tylko dlatego, że ma legitymację miejską, zwalniającą od opłat? niech parkują na parkingach miejskich. czasy komuny się skończyły.
~andrzej
2013-04-01 14:06:11
z adresu IP: (79.255.xxx.xxx)
Ocena: 0
jeśli paking jest wydzierżawiony, czyli prywatny, to jet to prawnie w porządku
~teres
2013-04-01 12:01:50
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy to jest zgodne z prawem, żeby parking na terenie państwowego szpitala był płatny. Winnych szpitalach płaci się za wjazd na teren szpitala jednak jest to opłata dużo mniejsza.Czy to jest szpital państwowy czy prywatny folwark p.Parafińskiego.Trudno to nazwać!!.Zgonili wszystkie szpitale w jedno miejsce a teraz nie mogą sobie poradzić.Trudno to skomentować bo słowa które cisną się na usta są bardzo niecenzuralne.