Koszykarze Śląska o krok od półfinału

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-04-08 07:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk już po pierwszej kwarcie prowadził 26:9 i wydawało się, że odniesie łatwe zwycięstwo. W kolejnych kwartach rywale pokazali jednak, że w play-offach nikt nie zamierza odpuszczać. Goście prowadzeni przez duet Łukasz Wilczek-Tomasz Celej (obaj po 17 punktów) zmniejszyli straty i przez resztę spotkania, choć także przegrywali, to trzymali się bardzo blisko Śląska.

Po trzech kwartach przewaga wrocławian wynosiła tylko 58:50. W decydującej odsłonie gospodarze grali jednak mądrze do kosza i nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Mimo wygranej koszykarze Śląska nie byli do końca zadowoleni ze swojej dyspozycji, bo choć z gry trafiali niemal co drugi rzut, to z linii osobistych spudłowali aż 14 z 26 rzutów wolnych, co we własnej hali jest niedopuszczalnym wynikiem.

Podopieczni Tomasza Jankowskiego w serii do trzech zwycięstw prowadzą już 2:0 i jeśli w sobotę wygrają ze Startem w Lublinie, to awansują do półfinału. Pierwsza runda play-off pierwszej ligi:

WKS Śląsk Wrocław 76:64 Start Lublin (26:9, 16:25, 16:16, 18:14)

Punkty dla Śląska: Flieger 16, Diduszko 12, Ochońko 12, Kikowski 10, Hyży 9, Gabiński 8, Sulima 6, N. Kulon 3

Punkty dla Startu: Wilczek 17, Celej 17, Ciechociński 9, Łuszczewski 7 (10 zbiórek), Kowalski 5, Czujkowski 5, Szymański 2

Stan rywalizacji: 2-0 dla Śląska