Remis Śląska w Warszawie!

Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-04-13 08:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Bramki dla mistrzów Polski zdobyli Adam Kokoszka i Sebastian Mila.

Początek meczu należał do drużyny Polonii. W 9 minucie Jacek Kiełb zagrał na lewe skrzydło do Pawła Wszołka, ten strzelił w długi róg, ale minimalnie niecelnie. W 14 minucie było już 1:0 dla Polonii. Łukasz Piątek podał na prawe skrzydło do Miłosza Przybeckiego, ten z końcowej linii dośrodkował do Jacka Kiełba a piłkarz Polonii przy biernej postawie wrocławskich obrońców pokonał Mariana Kelemena.

Polonia mogła podwyższyć prowadzenie w 24 minucie, ale Wszołek został w ostatniej chwili zablokowany przez Krzysztofa Ostrowskiego.

Potem do głosu zaczął dochodzić Śląsk. W 31 minucie strzał Piotra Ćwielonga obronił Sebastian Przyrowski. Sześć minut później Sebastian Mila dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Roka Elsnera. Jego uderzenie zdołał odbić Przyrowski, ale przy dobitce Adama Kokoszki był już bezradny.

W 39 minucie było już 2:1 dla Śląska. Przemysław Kaźmierczak zagrał w pole karne do Łukasza Gikiewicza,, ten odegrał do Mili a kapitan Śląska pięknym
strzałem zza pola karnego zdobył drugą bramkę.

Polonia wyrównała tuż po przerwie. Aleksadar Todorowski dośrodkował w pole karne, głową uderzył Kiełb, piłka odbiła się od poprzeczki, następnie od
Kelemena i wpadła do siatki.

Do końca meczu przewagę mieli zawodnicy Śląska. Stworzyli sobie kilka sytuacji a najlepszą z nich zmarnował Gikiewicz, który w 73 minucie po dośrodkowaniu
Mariusza Pawelca uderzył z 6 metrów obok bramki.

Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław 2:2 (1:2) Jacek Kiełb 14, Marián Kelemen 48 sam. - Adam Kokoszka 37, Sebastian Mila 39

Polonia: Sebastian Przyrowski - Konrad Wrzesiński (46' Daniel Gołębiewski), Aleksandar Todorovski, Igor Morozov, Martin Baran, Adam Pazio - Miłosz Przybecki (90' Tomasz Wełna), Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Paweł Wszołek - Jacek Kiełb (76' Mateusz Michalski).

Śląsk: Marián Kelemen - Krzysztof Ostrowski, Marcin Kowalczyk, Adam Kokoszka, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Rok Elsner (65' Mateusz Cetnarski), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Piotr Ćwielong (72' Éric Mouloungui) - Łukasz Gikiewicz.