Wymień stare gazety na sadzonki, a lodówkę na żarówkę!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-04-17 07:06 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi, Park Handlowy Auchan Bielany już po raz kolejny przygotował ekoniespodzianki dla odwiedzających. W programie weekendowej imprezy znalazły się m.in. warsztaty kreatywne dla najmłodszych, spektakl dla dzieci oraz konkurs dla okolicznych szkół.
Bycie „eko” to już nie tylko moda, ale styl życia. Coraz częściej segregujemy odpady, zwracamy uwagę na skład i pochodzenie produktów spożywczych i kosmetycznych. Dbanie o środowisko powoli staje się normą, a nie ekstrawagancją. W trakcie dwudniowej imprezy ekologicznej „Eko i trendy”, galeria handlowa Auchan w Bielanach Wrocławskich będzie zachęcać mieszkańców Wrocławia i okolic do aktywnego dbania o środowisko.

W sobotę, 20 kwietnia o godz. 11.00 rusza wielka, całodniowa zbiórka elektronicznych odpadów i makulatury. Ci, którzy przyniosą zużyty sprzęt lub niepotrzebne gazety i papier, otrzymają sadzonki roślin oraz energooszczędne żarówki. Do akcji zbierania makulatury Park Handlowy zaprosił również uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, aby od najmłodszych lat szerzyć zachowania proekologiczne. Klasa, która przyniesie najwięcej kilogramów gazet, starych zeszytów i tektury, dostanie atrakcyjną nagrodę – tablet dla każdego ucznia. Zbiórka potrwa do godziny 18.00. „Eko i trendy to już stały punkt naszego kalendarza. W tym roku po raz kolejny zachęcamy okolicznych mieszkańców do świadomego gospodarowania domowymi odpadami. Cieszy mnie, że akcja zyskuje coraz większe zainteresowanie i z każdą edycją zbieramy coraz więcej surowców wtórnych" – mówi Karina Slawik-Koźlik, menedżer Parku Handlowego Auchan Bielany. Dodaje, że w poprzedniej edycji akcji w 2012 roku zebrano 9 ton makulatury oraz 4,5 tony elektrośmieci. Dodatkową atrakcją dla dzieci, w trakcie weekendu ekologicznego, będą specjalne warsztaty kreatywne. Podczas zajęć maluchy nauczą się tworzyć domki dla lalek i roboty z kartonów, wyplatać biżuterię z gazet oraz breloczki ze szmatek.

W niedzielę, 21 kwietnia na dzieci czeka przedstawienie teatralne pt. „Łza ziemi”. Spektakl o Królowej Ziemi i Łezce, która postanawia ratować swoją Panią przed ludźmi zanieczyszczającymi planetę, ma uwrażliwić dzieci na potrzebę dbania o środowisko. Śmieszna Łezka biegnąc przez świat szuka pomocników do ochrony Królowej. Tych, którzy obiecają ratować ziemię, pasuje na Ekodamy i Ekorycerzy. Czy Łezce uda się pocieszyć Królową Ziemię i uratować planetę, dzieci dowiedzą się na spektaklu, który odbędzie się w trzech turach, o godzinie 13.00, 15.00 i 17.00. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął wójt gminy Kobierzyce, Ryszard Pacholik.

Szczegóły na: www.auchanbielany.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama