Śląska w półfinale drugie starcie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-04-21 08:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Śląsk Wrocław vs. SIDEn Toruń - drugie starcie. Wsobotę wrocławianie wygrali 70:63.

Pierwsze spotkanie półfinałów pierwszej ligi od początku było ciężkie dla Śląska. WKS przegrał pierwszą kwartę - 22:23, a na przerwę także schodził z niekorzystnym wynikiem 33:36. Gospodarze blado wypadali przede wszystkim w ataku. W drugiej kwarcie spudłowali aż 13 z 16 oddanych rzutów.

Poprawa nastąpiła w drugiej połowie. Koszykarze Śląska wyszli z szatni mocno zmotywowani i zaczęli trzecią kwartę od 6 skutecznych akcji z rzędu, osiągając największą przewagę w meczu - 49:38. Po tej serii lepiej zaczęli grać torunianie, którzy odrobili straty i do końca meczu grali na styku z gospodarzami. Jeszcze na dwie i pół minuty przed końcem był remis 63:63. Wtedy jednak dwie skuteczne akcje zaliczył Paweł Kikowski - najpierw trafiając za dwa, a potem za trzy i Śląsk mógł odetchnąć mając wynik 68:63 na 53 sekundy przed ostatnią syreną. Torunianie nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i to wrocławska drużyna objęła prowadzenie w serii - 1:0.

W fazie play-off rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. W drugim półfinale MOSiR Krosno po dogrywce pokonał AZS Kutno - 84:79.

Mecz numer dwa z SIDEnem Toruń, Śląsk zagra już w niedzielę. Relacja z hali Kosynierka od 19.15 w Radiu Wrocław.