Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-04-25 10:14 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszych filmów oddających oryginalny charakter i klimat Wrocławia. Filmy muszą być krótkie – 15, 30 lub 60 sekund i powinny stanowić interpretację hasła konkursowego: „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Uczestnicy będą mogli pokazać, jak miasto ich inspiruje, czym przyciąga, co sprawia, że czują się w nim dobrze – jaki jest ich Wrocław.

Tegoroczny konkurs ma nową formułę. Jest to konkurs na krótki film o Wrocławiu (a nie – jak w poprzednich edycjach – na typowy film promocyjny o Wrocławiu).

Konkurs „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!” kierujemy do:

- młodych filmowców
- osób zajmujących się grafiką i animacją
- agencji reklamowych
- studentów kierunków związanych z reklamą i marketingiem
- wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy chcą pokazać innym swoją wizję miasta

Harmonogram edycji 2013:

- 25 kwietnia 2013 – inauguracja, start promocji
- 30 września 2013 – ostateczny termin zgłaszania prac
- 7-14 października 2013 – głosowanie publiczności
- 20 października 2013 – gala finałowa konkursu w Kinie Nowe Horyzonty

Nagrody:

1. Nagrody ufundowane przez Biuro Promocji Miasta:

- I miejsce – 10 000 zł
- II miejsce – 7000 zł
- III miejsce – 5000 zł

2. Nagroda publiczności – przyznana w głosowaniu internautów:
2500 zł – nagroda ufundowana przez Dolnośląską Szkołę Wyższą – najlepszą uczelnię niepubliczną na Dolnym Śląsku, zajmującą 1. miejsce w regionie wśród opinii pracodawców

3. Nagrody dodatkowe:
staż/praktyka w Centrum Technologii Audiowizualnych – państwowej instytucji kultury prowadzącej działalność w dziedzinie nowych technologii wizualnych głównie na potrzeby kinematografii
staż w Xantus Animation Studio – jednym z największych w Polsce studiów postprodukcyjnych zajmujących się produkcją animacji i efektów specjalnych do filmów i seriali
realizacja według własnego pomysłu spotu promującego w portalach społecznościowych serial "Pierwsza Miłość" - nagroda ufundowana przez producenta serialu firmę ATM GRUPA S.A., która jest największym niezależnym producentem telewizyjno-filmowym w Polsce

Jury:

W skład jury powołani będą pracownicy agencji reklamowych i public relations, szkół filmowych oraz przedstawiciele Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego Wrocławia i sponsorzy nagród.

Patronat honorowy nad konkursem objął zdobywca Oscara Zbigniew Rybczyński Dyrektor Artystyczny Centrum Technologii Audiowizualnych.

Uczestnictwo w konkursie to doskonała okazja do zmierzenia się z ciekawymi zadaniami oraz możliwość nawiązania interesujących kontaktów zawodowych. Dodatkową szansę dla twórców stworzył Aquapark Wrocław, który jest nie tylko partnerem konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”, lecz także wspiera młodych twórców/laureatów w ich karierze pokonkursowej. Spośród laureatów poprzedniej edycji wybraliśmy czworo autorów: Michała Krygiera (I nagroda), Katarzynę Domżalską (II nagroda), Dominikę Nowakowską i Patrycję Duczkowską (nagroda dodatkowa) oraz Wita Olszewskiego (uczestnik konkursu). Każdy z nich dostał zadanie zrealizowania 60-sekundowego filmu, którego bohaterem jest wrocławski aquapark – wybór techniki, formy i zawartości merytorycznej pozostawiliśmy twórcom. Za wykonane dzieła autorzy otrzymali honoraria. Wszystkie filmy nakręcone przez twórców będą miały swoją premierę 25 kwietnia – w dniu inauguracji 6. edycji konkursu „Kręci Cię Wrocław? Kręć Wrocław!”. Filmy zostaną opublikowane na stronie www.aquapark.wroc.pl, na naszym kanale YouTube (https://www.youtube.com/user/krecwroclaw), profilu na FB oraz na stronie www.wroclaw.pl.

Wszystkich, których kręci Wrocław, i którzy lubią kręcić się po Wrocławiu, zapraszamy do zabaw i konkursów na naszej stronie: www.krecwroclaw.pl i fanpage’u na FB. Do wygrania m.in. gadżety miejskie, książki i wejściówki do wrocławskiego aquaparku.

Biuro Promocji Miasta oraz 3 KROKI zapraszają do udziału w konkursie!


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama