Żądło szerszenia i RAT (Zdjęcia)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-04-27 07:59 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Test czekał zawodników Radiowej Akademii Triathlonu. Ósemka uczestników projektu wystartowała w Trzebnickim Maratonie Rowerowym "Żądło Szerszenia".

Sportowcy z grupy startowej RAT walczyli nie tylko z rywalami, ale także z mocno pofałdowaną trasą. 60 procent dystansu to pagórki Wzgórz Trzebnickich, które nie będą z pewnością ułatwiać życia kolarzom.

Zawodnicy RAT wystartowali w minimaratonie na dystansie 75-kilometrów. To ponad dwukrotnie krótszy dystans niż w Klagenfurcie, gdzie 30 czerwca walczyć będą o prestiżowy tytuł Ironmana. Oprócz 180 km na rowerze, czeka ich tam jeszcze blisko 4 km pływania oraz maraton.

Posłuchaj:

Cz. 1

Cz. 2

Cz. 3

Wszyscy sportowcy z grupy startowej RAT zajęli miejsca w pierwszej setce. Klasą dla siebie była Olimpia Łabuz, która nie tylko okazała się najlepsza wśród pań, ale także zajęła doskonałe piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, dystansując wszystkich kolegów z grupy.

Najlepszy z zawodników RAT-u Michał Wojtyło stracił do zwycięzcy, Michała Kurpika z Wrocławia, ponad 6 minut i zajął 12 miejsce.