Śląsk Wrocław przegrywa w Toruniu

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2013-04-29 06:54 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Podopieczni Tomasza Jankowskiego jechali do Torunia z myślą, że zostaną tam tylko na jedno spotkanie i pewnie awansują do finału. WKS w meczu numer trzy przez długi czas przegrywał i na początku drugiej połowy tracił do gospodarzy nawet 12 punktów. Straty udało się jednak odrobić w czwartej kwarcie, którą Śląsk zaczął od trzyminutowej serii 9:0 i prowadził 66:60.

Goście w dobrym położeniu byli jeszcze na 53 sekundy przed końcem, mając korzystny wynik 77:74, ale od tego momentu to torunianie przeprowadzili serię 6:0…zdobywając wszystkie punkty z linii osobistych. Śląsk mógł jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale rzutu równo z syreną nie trafił Paweł Kikowski i tym samym SIDEn wygrał 80:77.

W niedzielnym meczu numer cztery, wrocławianie chcieli zatem pokazać, że ten wynik był tylko wypadkiem przy pracy. Zamiast tego zagrali jeszcze gorzej niż dzień wcześniej, przegrywając 78:87, a kluczowa dla losów spotkania była druga i trzecia kwarta. Torunianie zakończyli pierwszą połowę serią 20:8 i prowadzili 47:37.

Mecz na dobre skończył się natomiast po powrocie z szatni. Gospodarze przez pierwsze 6,5 minuty zatrzymali Śląsk na skuteczności 2/8 z gry, a jakby tego było mało wrocławianie popełnili w tym czasie jeszcze 5 strat (w całym spotkaniu mieli ich 15). SIDEn nie miał takich problemów w ofensywie i zaliczył wtedy największą tego dnia- 20 punktową przewagę.

W drugim półfinale MOSiR Krosno pokonał AZS Kutno 93:89 i tym samym wygrał całą serię 3:1 i już może przygotowywać się do finału pierwszej ligi koszykarzy.

O tym, z kim się w nim spotka zadecyduje piąte spotkanie pomiędzy Śląskiem a SIDEnem Toruń, które w środę odbędzie się we Wrocławiu.