Śląsk na kolanach w Warszawie

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2013-06-02 18:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Mecz mógł rozpocząć się jednak świetnie dla wrocławian, którzy w ciągu pierwszych 10 minut stworzyli sobie trzy dogodne okazje. Duszana Kuciaka nie zdołali jednak pokonać kolejno Piotr Ćwielong, Łukasz Gikiewicz i Sebastian Mila. Mecz rozstrzygnął się w dwóch kolejnych akcjach. W ciągu kilkudziesięciu sekund dwa razy dał o sobie znać Marek Saganowski, który dwukrotnie pokonał Rafała Gikiewicza.

W 25. minucie Saganowski mógł skompletować hat-tricka, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Śląska. Napastnik Legii dopiął jednak celu siedem minut później. W polu karnym Rafał Grodzicki sfaulował Jakuba Koseckiego. Namawiany przez kolegów Saganowski podszedł do piłki i mocnym strzałem podwyższył na 3:0.

Mimo wysokiego prowadzenia Legia wciąż była groźniejszym zespołem, do czego przyczyniała się słaba postawa wrocławskich defensywnych pomocników oraz bardzo niepewna gra obrony Śląska. Czwartego gola jeszcze przed przerwą zdobył dla Legii Michał Kucharczyk.

W drugiej połowie tempo osłabło, jednak po nieco ponad godzinie gry było już 5:0. Na listę strzelców wpisał się tym razem Miroslav Radovic, który ustalił wynik spotkania.

Po ostatnim gwizdku rozpoczęła się uroczysta dekoracja. Najpierw wrocławian, którzy mimo najwyższej porażki w tym sezonie, cieszyli się z trzeciego miejsca w rozgrywkach, a następnie mistrzów Polski, drużyny Legię Warszawa, która na tron wróciła po siedmiu latach przerwy.

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 5:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Marek Saganowski (13), 2:0 Marek Saganowski (15), 3:0 Marek Saganowski (32-karny), 4:0 Michał Kucharczyk (39), 5:0 Miroslav Radovic (62).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Jakub Kosecki. Śląsk Wrocław: Łukasz Gikiewicz,