Zamykać Wyspę, czy też nie?

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-03 10:01 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Urzędnicy postanowili, że będą ją na noc zamykać. To zdaniem części lokalnych polityków fatalny pomysł.

Tomasz Czajkowski z Ruchu Palikota, mówił w Debacie Politycznej Radia Wrocław, że to pokazuje, że władze nie mają pomysłu, co zrobić z zielonym terenem w samym sercu miasta:

Mirosława Różecka - Strachowiak, radna klubu PiS, podkreślała na naszej antenie, że jednak młodzi ludzie, bawiący się na Wyspie nocami byli pewnym zagrożeniem



Radna dodaje jednak, że zamknięcie jej to nie jest rozwiązanie. Pierwszy raz zamknięta została w miniony weekend z soboty na niedzielę.

Cz. 1

Cz. 2

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Piter71, Wrocław
2013-06-05 09:42:40
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie zamykać, tylko lepiej egzekwować prawo. Kto wyrządza szkodę, jest zobowiązany do jej naprawienia. Jeśli student (obtywatel) wrzyci pustą butelke do Odry, to powinien ją wyłowić, jeśli zarzyga chodnik, powiien po sobie sprozatnąć (lub pokryć koszty sprzątania).
~ola
2013-06-04 18:47:50
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
studenci ! posprzatajmy społecznie wyspę.
~Swer
2013-06-04 07:13:39
z adresu IP: (213.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zamknąć ratusz, stanowi zagrożenie dla wrocławskich finansów. Zamknąć ulice, tam giną ludzie w wypadkach , są rozjeżdżani przez pijanych kierowców. Wyspa ma być otwarta dla młodzieży przez całą dobę, służby od sprzątania mają na wyspie sprzątać przez całą dobę, a nie od 5 rano.
~PAN
2013-06-03 22:36:19
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Strasznie wielki problem, gó.no mnie to obchodzi, proponuje przekazać sprawę do ONZ.Tym co mówią,że to zamach na wolność, to proponuję osiedlić się w Sudanie.
~eles 1949
2013-06-03 21:19:40
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Coś ten rejon miasta nie ma szczęścia do włodarzy. . . W latach 70 (XX w.)niejaki M.Cz. kazał wyburzyć pobliskie młyny św. Klary. Czyżby "towarzysz" Dutkiewicz wyłączył myślenie i daje posłuch swoim pachołkom . . .
~Morino
2013-06-03 19:04:38
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jakże ogłupione i pozbawione umiejętności abstrakcyjnego myślenia i wyciągania wniosków musi być nasze społeczeństwo. Przecież oczywistym jest, że nie chodzi wcale o syf lub jego brak na wyspie (to osobny temat). Dutkiewicz i jego ekipa zatraciła instynkt działania na rzecz społeczności lokalnej. Liczy się kasa. Prawdziwym powodem , że zamknięto wyspę właśnie teraz nie jest ani syf, ani \"biologiczna regeneracja trawników\", tylko to , że na sprzedaż zostaje wystawiona ta jedyna kamienica. Ma powstać tam hotel. Nikt nie zainwestuje milionów, póki nie otrzyma kuluarowych zapewnień, że miejsce to zostanie spacyfikowane a także skomercjalizowane- hotel będzie przecież potrzebował pewnej przestrzeni wokół, chociażby na parking. Zapomnijcie więc o ustawianiu sceny pod ścianą tego budynku, jak to było dotąd. Już odwołano koncert O\'Connor. W przyszłości nie będzie tam ani studentów, ani imprez, ani matek z wózkami. Wyjdziemy na tym wszyscy źle. Jeśli zajdzie potrzeba, Dutkiewicz sprzeda resztę wyspy i zostanie całkowicie zamknięta. Obudźcie się ludzie i zacznijcie myśleć !
~mieszkaniec
2013-06-03 18:29:06
z adresu IP: (83.13.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak się studenci nie umieją bawićw czystości i spokoju, to zamknąć, bo w nocy to strach przejść.
~Niepokorni
2013-06-03 18:15:38
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jest też inne rozwiązanie, ale jeszcze zbyt wiele się o nim w mainstreamowe nie mówi - wolnawyspapl To by pozwoliło zapewnić spokój miastu i mieszkańcom, a młodzieży bawić się tak, jak robi to teraz, tyle że legalnie. I nikomu do głowy by nie przyszło zamykanie wyspy.
~eles 1949
2013-06-03 16:54:47
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
Chory, debilny pomysł!!! Niedługo przyjdzie do głowy jakiemuś "krawężnikowi" miejskiemu zamknąć np. plac Solny (bo sikają), Nowy Targ ( bo się coś wymyśli),Ostrów Tumski ( bo . . .). Proponuję od razu godzinę policyjną dla miasta Wrocławia od 22.00 do 6.00 dla nieposłusznych, sikających po kątach obywateli . . . Może po prostu te wszystkie nygusy (SM, policja) wezmą się do roboty.
~rycho
2013-06-03 11:56:10
z adresu IP: (79.188.xxx.xxx)
Ocena: 0
przecież sprzątać można bez zamykania
~ryhor
2013-06-03 11:16:56
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rzeczpospolita NIE WOLNO !!!!! tak się powinien nazywać nasz kraj. Pitolą o bezpieczeństwie, no i kto im podskoczy ? Przecież "dbają" o bezpieczeństwo - obłudnicy, ciekawe komu, jakiemu kolesiowi opylą albo na trwałe udostępnią te wyspę tak żeby mógł kaskę trzepać. I wtedy będzie zapewnione bezpieczeństwo - w szczególności bezpieczeństwo finansowe podejmujących decyzję w tej sprawie.
~...
2013-06-03 10:29:10
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
oczywiście, że zamknąć. Musi być czas na sprzątanie syfu robionego przez "studentów".
~siwy
2013-06-03 10:23:01
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 0
kolejny raz władza pokazuję, że ma w d...e mieszkańców, studenci stwarzają zagrożenie?! A co z menelami chowającymi się w bramach i innych miejscach, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi? Szok, jakich idiotów wybraliśmy ...