Dwa koła zawsze w modzie!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-04 13:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Pora więc ruszyć w drogę i zadbać o bezpieczeństwo amatorów dwóch kółek, szczególnie tych najmłodszych. Od najbliższego czwartku w Parku Handlowym Auchan Bielany stanie miasteczko rowerowe, w którym młodzi kolarze będą mogli poznać zasady ruchu drogowego i zdać egzamin na kartę rowerową. Na fanów zautomatyzowanych dwóch kół czeka zaś nie lada gratka – spotkanie z zawodnikami klubu żużlowego WTS Sparta Wrocław. 

Czy można jechać rowerem po chodniku? Czy przed przejściem dla pieszych należy zsiąść z pojazdu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci z WORD Wrocław, którzy od 6 do 9 czerwca obecni będą w rowerowym miasteczku, które stanie na parkingu Parku Handlowego Auchan Bielany w ramach akcji „Moda na dwa koła”. Każdy młody rowerzysta będzie tam mógł zaprzyjaźnić się z zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach, a przy okazji przystąpić do egzaminu na kartę rowerową.

Dwa koła to jednak nie tylko popularny „bicykl”. Dlatego niemała niespodzianka czeka fanów mechanicznych dwóch kół. W sobotę, 8 czerwca galerie odwiedzą bowiem zawodnicy - nierozerwalnie związanego z miastem - klubu WTS Sparta Wrocław, wprowadzając istnie żużlową atmosferę.

Gośćmi Miasteczka będą między innymi kapitan drużyny Tomasz Jędrzejak, Zbigniew Suchecki, Nicolai Klindt oraz juniorzy naszej walecznej drużyny Betard Sparta Wrocław Patryk Dolny, Patryk Malitowski oraz Łukasz Bojarski. Nad drużyną czuwał będzie jak zawsze menadżer Piotr Baron. Ostatni mecz na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu z drużyną z Częstochowy zakończył się fantastycznym wynikiem 58:32. Nasi żużlowcy będą chcieli ponownie pokazać się z tak dobrej strony na najbliższym meczu, w niedzielę 9 czerwca o godzinie 15.45. Jak się przygotowują do niedzielnego pojedynku ze Stalą Gorzów? Warto przyjść i zapytać ich osobiście!

Podczas spotkania, wielokrotni zdobywcy medali Drużynowych Mistrzostw Polski, członkowie klubu z ponad 60-letnią historią, opowiedzą o swojej pasji, będą rozdawać autografy, a także zaprezentują swoje profesjonalne stroje - kevlary. Będzie to również okazja, by „przymierzyć” się do żużlowego motocykla i choć na chwilę poczuć się jak zawodnik WTS Sparta Wrocław. W trakcie spotkania z zawodowcami, będzie również można zakupić klubowe pamiątki, w tym czapeczki klubowe, które noszą nasi dzielni żużlowcy.

Miasteczko Rowerowe otwarte będzie 6 i 7 czerwca w godzinach 9.00-17.00 oraz 8 i 9 czerwca w godzinach 10.00-18.00 na parkingu przy PH Auchan Bielany przy ulicy Francuskiej 6 w Bielanach Wrocławskich. Grupy lub też pojedynczy uczniowie, którzy zdecydują się potwierdzić swoje umiejętności i zdobyć pierwsze „prawo jazdy” proszeni są o przyniesienie specjalnego pisma, którego wzór można znaleźć na stronie internetowej www.auchanbielany.pl.

Fani żużlu spotkają się z zawodnikami klubu WTS Sparta Wrocław w sobotę, 8 czerwca w godzinach 12.00-15.00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama