Byliśmy w Kogeneracji!

| Utworzono: 2013-06-05 15:08 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

W przyszłości możliwe, że to wodór będzie głównym źródłem energii. Na razie czerpiemy z zasobów węgla. Jak węgiel zamienia się w energię elektryczną i ciepłą wodę płynącą z kranów wrocławskich domów?

Cierpliwie cały proces objaśniali przewodnicy z Kogeneracji. W sobotę elektrociepłownia otworzyła swoje drzwi dla zwiedzających. Nieczęsta to okazja, aby zajrzeć do miejsca na co dzień pilnie strzeżonego i niedostępnego, dlatego sporo osób przyszło, aby na własne oczy zobaczyć skąd bierze się prąd oraz ciepła woda a ostatnio również - zimno.

Chłodzenie, to kolejny pomysł na jak najbardziej efektywne wykorzystanie surowca. W tym roku dodatkową atrakcją spotkania w KOGENERACJI były krótkie szkolenia i pokazy odbywające się pod wspólnym hasłem: "Bezpieczeństwo jest najważniejsze". Różne zagrożenia czyhają w pracy, w domu, na drodze. Jak im zapobiec, jak udzielić pierwszej pomocy, gdy już do nieszczęścia dojdzie? Nigdy dość ćwiczeń - przekonywali ratownicy i zachęcali do zrobienia sztucznego oddychania fantomowi.

Ci najbardziej odważni, po tym jak przywrócili oddech fantomowi, mogli jeszcze się zmierzyć z prawdą na temat tłuszczyku w swoim organizmie. W końcu zdrowe odżywianie to także zagadnienie zahaczające o bezpieczeństwo.

Wóz satelitarny Radia Wrocław też budził zainteresowanie, ale prawdę mówiąc jeszcze większe emocje budziło znajdujące się tuż tuż mini boisko z piłkami do  wygrania;) I taka to była sobota w KOGENERACJI.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama