Nowak: Odwołać koncert Sinead!

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-06-14 14:56 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. YouTube

Jak argumentuje, obawia się, że Sinead O'Connor ponownie znieważy Jana Pawła II.

W specjalnym liście do prezydenta Ryszard Nowak pisze, że 22 czerwca we Wrocławiu odbędzie się koncert bluźniercy Sinéad O'Connor. Nowak dodaje że znieważyła już papieża drąc publicznie jego zdjęcie podczas programu telewizyjnego w 1992 roku oraz wykrzykując słowa: "Walczmy z prawdziwym wrogiem".

Cały list Ryszarda Nowaka:

Odwołać koncert O Connor we Wrocławiu, obawiamy się, że ponownie znieważy błogosławionego Jana Pawła II

22 czerwca 2013 r. we Wrocławiu odbędzie się koncert bluźniercy, piosenkarki irlandzkiej Sinéad O'Connor. W związku z powyższym zwróciliśmy się w dniu dzisiejszym do prezydenta Wrocławia  z apelem o odwołanie tej skandalicznej imprezy.

Obawiamy się, że Sinéad O'Connor podczas koncertu we Wrocławiu ponownie dopuści się  znieważenia papieża Jana Pawła II. Sinéad O'Connor znieważyła papieża  Jana Pawła II, drąc publicznie jego zdjęcie podczas programu Saturday Night Live w 1992 roku oraz wykrzykując słowa: "Walczmy z prawdziwym wrogiem"  dając wyraźnie do zrozumienia, że tym wrogiem jest papież.

Bluźniercze zachowanie piosenkarki spotkało się z wieloma protestami, również sławnych i wybitnych artystów, m. in. dwa tygodnie po tym wydarzeniu wygwizdano ją podczas koncertu poświęconego twórczości Boba Dylana w Nowym Jorku. Dochodziło także do publicznego niszczenia jej płyt.

Amerykańska gwiazda pop Madonna krytykując zachowanie O'Connor stwierdziła: "Są lepsze sposoby prezentowania swoich przekonań, niż podarcie zdjęcia osoby, która tak wiele znaczy dla tak wielu ludzi".  A wybitny aktor amerykański Joe Pesci stwierdził, że ma ochotę spoliczkować O'Connor za ten incydent oraz przepraszał w imieniu artystów Jana Pawła II za zachowanie  O'Connor.

Niezrozumiałym jest, że występ bluźniercy Sinéad O'Connor jest współfinansowany z budżetu Wrocławia.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą
Ryszard Nowak

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~TAURUS
2013-06-15 08:27:19
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Polak, może twojego bo ja z tym "papiżem" nie mam nic wspólnego. I Qwa, nie pluj się.
~Gosia
2013-06-15 00:33:19
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 0
no zajebiście to na nią miasto wydaje kasę a na Depeche Mode nie chcieli !!
~kal
2013-06-14 23:10:24
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z jakiej racji miasto finansuje z mojej kasy.
~normalny
2013-06-14 22:08:49
z adresu IP: (62.61.xxx.xxx)
Ocena: 0
youtube . com/watch?v=m4oswNJE2YQ
~Art
2013-06-14 19:28:39
z adresu IP: (92.17.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zrobiłem kupę
~NoI
2013-06-14 19:19:56
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja także protesuję przeciwko koncertowi. Ale nie chodzi o przekonania tylko o jego finansowanie. Dlaczego miasto dokłada do takiej imprezy. Skończy się jak z J. Lopez lub Madonną. To przedsięwzięcie komercyjne więc powinno mieć sponsora prywatnego.
~anty rysiek
2013-06-14 18:56:30
z adresu IP: (89.66.xxx.xxx)
Ocena: 0
Rysiek to ma jakąś schizofrenię? Najpierw protestował przed koncertem Madonny w Polsce, teraz powołuje się na Madonnę w proteście przeciwko O'Connor. Żałosny typ, który powinien w zakładzie siedzieć, a nie stowarzyszenia prowadzić i listy pisać.
~boltan1
2013-06-14 17:43:36
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jeżeli O'Connor chciała zaprotestować przeciw pedofilii w irlandzkim kościele, a była wówczas znaną artystką, mogła to zrobić w inny sposób, a nie uderzać w samo serce wszystkich katolików na całym świecie. I tu pokazuję, że O'Connor brak podstawowych elementów inteligencji i kultury.
~tez polak ;)
2013-06-14 16:39:58
z adresu IP: (86.25.xxx.xxx)
Ocena: 0
a ciebie "Polak" to chyba .... z tej ksenofobii
~Markus
2013-06-14 16:38:26
z adresu IP: (65.49.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nowak sam jest sekcista:P niech kazdy drze czyje zdjecie chce, jego sprawa. Ludzie, nie macie innych problemow??? Straszne, podarla zdjecie, ojej, ukamieniowac Ja!!! Hahaha. Wolnosc; slowa, mysli i darcia zdjec kogo sie chce!!! Ech... Jestem za "obywatelskim" linczowaniem artystow, lokali, mijsc itd. Nie chcesz, nie podoba sie to NIE CHODZ, nie udzielaj, nie plac. Jesli masz racje, ktora podzielaja inni ludzie to artysta, miejsce zbankrutuje i po problemie. Niech se dra, zakladaja puby o nazwach skrajnie obrzydliwych itd. Nie chodzmy, sami sie wykoncza...
~Hanka
2013-06-14 16:27:06
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ten cały Komitet Nowaka jest jednoosobowy. Tam tylko jeden Nowak jest. A tak szumnie brzmi.
~Boruta
2013-06-14 15:30:37
z adresu IP: (83.6.xxx.xxx)
Ocena: 0
O'Connor nie darła zdjęć papieża dla żartu ani dla wzbudzenia sensacji, tylko w akcie protestu przeciw pedofilii w irlandzkim kościele, co jak po latach się okazało było wówczas prawdziwym problemem, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Niech lepiej pan Nowak i jego komitet obrony przed sektami zajmie się największą sektą w Polsce - kościołem katolickim!
~SydnejPolak
2013-06-14 15:06:13
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
przeca papiesz rzyje !
~Polak
2013-06-14 15:03:50
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znieważyła naszego Papieża i ma jeszcze czelność do Polski przyjechać.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.