Śląsk Wrocław Rudar Pljevlja 4:0

Michał Hamburger, Robert Skrzyński | Utworzono: 2013-07-18 22:18 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali z czarnogórskim Rudarem Pljevlja 4:0 w pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europy. Wrocławianie mogą być już niemal pewni awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

Śląsk rozpoczął mecz bardzo dobrze. Już w 5. minucie Brazylijczyk Dudu idealnie dośrodkował do Marco Paixao a Portugalczyk tylko dołożył nogę i było 1:0. Cztery minuty później padła druga bramka - tym razem z prawej strony dośrodkował Waldemar Sobota a Paixao ponownie trafił do siatki.

Śląsk był drużyną zdecydowanie lepszą i mógł strzelić kolejne gole, ale Daliborovi Stevanoviciowi i Sylwestrowi Patejukowi zabrakło zimnej krwi i precyzji.

Bramki padły w drugiej połowie. Najpierw w 56. minucie Paixao świetnie obsłużył w polu karnym Sobotę a ten bez problemów trafił do siatki i wreszcie w 70. minucie wynik meczu ustalił wprowadzony do gry Albańczyk Sebino Plaku.

Śląsk mógł strzelić kolejne bramki, ale i tak wynik 4:0 to znakomita zaliczka przed rewanżowym meczem, który w czwartek rozegrany zostanie w Podgoricy. Już dziś natomiast Śląsk pozna ewentualnego rywala w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Śląsk Wrocław - Rudar Pljevlja 4:0 (2:0)
Marco Paixao 5, 9, Waldemar Sobota 56, Sebino Plaku 70

Śląsk: Rafał Gikiewicz - Krzysztof Ostrowski, Mariusz Pawelec, Adam Kokoszka, Dudu Paraíba - Waldemar Sobota, Dalibor Stevanović (86' Tomasz Hołota), Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila, Sylwester Patejuk (69' Sebino Plaku) - Marco Paixao (82' Jakub Więzik).