Wakacje. A oni piją, palą i wciągają

Piotr Słowiński | Utworzono: 2013-07-22 07:19 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Kilkuletnie dzieci palą papierosy na placach zabawa, nastolatkowie piją tam piwo, a nawet zażywają narkotyki. Takie sceny rejestrują kamery monitoringu w Kamiennej Górze, ale rozgrywają się one niemal we wszystkich miastach.

Żaneta Marmon-Leśniak terapeutka uzależnień dzieci i młodzieży z Jeleniej Góry mówi, że zwykle wina leży po stronie rodziców, którzy nie podejmują interwencji wobec swoich dzieci ze strachu, że stracą z nimi kontakt, ale nie tylko:



Obcy dorośli ludzie nie podejmują też interwencji wobec dzieci pijących czy palących papierosy na placach zabaw, z obawy, że spotkają się z agresją. Nie chcą także chodzić później po sądach, więc nie wzywają policji.

Policjanci tymczasem podkreślają, że bez współpracy z mieszkańcami problemu nie da się rozwiązać.

Posłuchaj:

Poniżej zdjęcia z miejskiego monitoringu w Kamiennej Górze.


REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~tylko polska bez kamer
2013-07-29 23:48:18
z adresu IP: (194.183.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy babka, która mówi, że rodzice boja się powiedzieć dziecku co jest dobre, a co złe to chyba musi być jebnieta. A to, że w Polsce rzadzi Tusk to nie jest nasza wina tylko debili, którzy daja zrobic sie w bambuko a jebana policja zjawia sie tylko na telefo i potrafia sie przyjebac do tego ze ktos jedzie rowerem po chodniku to nie jest ich wina tylko rodzicow w takim razie bo tak ich wychowali a wy jebani zaklamani reporterz mowicie jak rodzice wychowuja nas to zobaczcie jak wychowali was, na debili ktorzy dostaja jebane informacje i zmieniaja je na klamstewka o ktorych nie bylo mowy to chyba nie moja ani innych wina tylko wlasnie waszych rodzicow zjeby zaklamancy i frajerzy ktorzy sa przydupasami jebanego Donalda
~nieznajomek awp
2013-07-27 22:41:49
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
co jak co ale co mamy robic zero arakcji nic zorganizowane na wakacje tyle dobrze ze jeszce ten plac zabaw jest
~tabaka
2013-07-27 18:15:13
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
chłopak w żółtej koszulce trzyma tabakę więc nie sądzę żeby to były narkotyki.
~vds
2013-07-27 13:46:59
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
A może to była tabaka...
~:-(
2013-07-27 12:38:41
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
mlodziez musi wszystkiego sprubowc,picia palenia i moze nawet narkotykow (takie czasy-ten kto zalozyl ten artykul napewno tez byl mlody i ma duzo na swoim sumieniu a teraz zaklada i wyrabia opinie mlodym ludziom- po co????)w koncu zmadzeja z wiekiem i przestana a moze czesc z nich juz przestala biorac pod uwage ze zdjecia sa z 2012r.zainteresujcie sie ta mlodzieza to bedzie inaczej.Rodzice napewno chca jak najlepiej dla swoich dzieci ale niestety gonia za kasa i nie maja calodobowej kontroli nad swoimi dziecmi,nie mozna zwalac winy na rodzicow,bo napewno nawet te dzieci wiedza ze rodzice chca dobrze ale sa mlodzi chca wszystkiego sprubowac.
~nick
2013-07-27 11:26:36
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
hahahahah chore akcje, nie widzę tam żadnych narkotyków
~Jaa
2013-07-27 01:22:29
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Hhaha.. k**wa idioci. Ja tam nie widzę żadnych narkotyków...
~Neptun
2013-07-26 23:23:44
z adresu IP: (81.15.xxx.xxx)
Ocena: 0
Przepraszam, ale ja na tych zdjęciach nie zauważyłem żadnych narkotyków, jedynie widzę osoby które wciągają jakże popularną wsród młodzieży TABAKĘ, więc po co robic z kogos cpuna na podstawie bezsensownych zdjęc? Młodzież piła , pije, i nadal będzie pic, bezsensowny artykuł...
~nabialowy :)
2013-07-26 17:31:17
z adresu IP: (194.183.xxx.xxx)
Ocena: 0
z prochu powstalem proch wciagam wciagalem :) dalem sie wciagnac w amfetaminowy areszt :) zalegalizowac amfe i metoamfe
~fnlgn dx
2013-07-23 22:20:48
z adresu IP: (46.76.xxx.xxx)
Ocena: 0
Na zdjęciu na którym siedzi młodzież nie widać żeby co kol wiek robili , to że siedzą na schodach nie znaczy że co złego robią , nie widać tam nic, co się dzieje a to że 1 dziewczyna smarka nie znaczy że już coś brała ...
~ ; ))
2013-07-23 21:29:03
z adresu IP: (82.139.xxx.xxx)
Ocena: 0
1 zdjęcie przedstawia młodzież siedzącą na schodach i jakoś nie widzę żeby coś robili , więc po co tutaj to zdjęcie !?
~ryhor
2013-07-23 08:04:58
z adresu IP: (156.17.xxx.xxx)
Ocena: -1
Przecież widać kto to, a nie można za dupę i zagonić do prac "społecznie użytecznych" ? to co robią to co najmniej wykroczenie.
~goryl
2013-07-22 19:38:52
z adresu IP: (83.29.xxx.xxx)
Ocena: 0
rebell frajerze
~Ale sensacja
2013-07-22 15:35:23
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
Też w ich wieku piłem i wciągałem. Co w tym złego? Dziś jestem normalnym obywatelem. Takie ploteczki to do Faktu a nie do radia reklamowo-drogowego
~Ulu
2013-07-22 15:33:13
z adresu IP: (80.52.xxx.xxx)
Ocena: 0
Lubią to sie bawią xD
~Rebel Yell
2013-07-22 11:51:35
z adresu IP: (87.105.xxx.xxx)
Ocena: 0
Wrck ty jesteś zwykly kapo i komuch z dorobiona filozofia.
~remrem
2013-07-22 11:42:06
z adresu IP: (83.10.xxx.xxx)
Ocena: 0
niech ktoś w takim razie jakoś inaczej zorganizuje im ten czas. najprawdopodobniej rodzice tych dzieci także spędzają wolne dni na piciu, a one biorą z nich wzorowy przykład. zakazem albo skróceniem wakacji nic się nie zdziała. może gdyby w ich mieście działo się cokolwiek ciekawszego, skupiłyby się na czymś innym.
~szmermene
2013-07-22 11:10:21
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 0
dzisiaj tabaka, jutro amfa
~Gadu
2013-07-22 11:03:25
z adresu IP: (87.205.xxx.xxx)
Ocena: 0
No tabakę tabakę, na zdjęciu nawet widać pudełeczko przecież.
~Kym
2013-07-22 09:06:06
z adresu IP: (79.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Skoro mają aż tyle czasu w wakacje, to KTOŚ powinien im ten czas jakoś zorganizować. Narzekać - jak było słychać każdy potrafi. Jest to nasza narodowa cecha, ale robić nie ma komu. Tyle w temacie.
~Wrck
2013-07-22 09:01:58
z adresu IP: (95.143.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja próbuję współpracować z Policją w sprawie takiej bandy, to już trzeci tydzień czekam, aż mi łaskawie odpowiedzą na pismo. W latach 90tych jeszcze policja rozwiązywało to szybko. Wjazd w cywilu, wszyscy w kajdanki, przymusowe badanie krwi, wzywanie rodziców, mandaty. I się dało. A teraz się nagle nie da. Czemu? We Wrocławiu brakuje ponad 400 policjantów ponoć. Ale jak płacą im tak gów***nie, to ja się nie dziwię.
~Wojtek
2013-07-22 08:57:19
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jestem za tym żeby skrócić wakacje. Albo miesiąc wakacji i drugi miesiąc pracy przy zieleni i później to szkoły od września. Może by te dzieci czegoś by się na uczyły. Po ja nie widzę przyszłości u nich
~Markus
2013-07-22 08:42:43
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nie rozumiem o co ta awantura? Każdy sam za siebie. Kto chce niszczyć swoje zdrowie niech je sobie niszczy. Wszystko wszystkich chcielibyście zakazać... Jedyne co zwraca moją uwagę, a sam piłem jako smarkacz i jakoś nie mam z tym problemu dzisiaj, to że za "moich czasów" to się jednak trzeba było kryć po krzakach, większy fun był :P Młodość ma swoje prawa; wino, kobiety i śpiew!!! A dla wszystkich totalitarystów, którzy chcieliby urządzać świat według swojego jedynego słusznego i moralnego prządku serdeczny wiece co i wiecie gdzie ;)
~sop
2013-07-22 08:41:42
z adresu IP: (217.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Moze wciagal tabake no i?
~kicker
2013-07-22 08:38:03
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Niektóe to dzieci jeszcze. Kurcze naprawdę rodziców nie obchdozi co oni robią?
~Kryst
2013-07-22 07:40:15
z adresu IP: (88.199.xxx.xxx)
Ocena: 0
Szybko bym ich do porządku doprowadził.