Zwijają asfalt! I to dosłownie

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2013-07-31 11:29 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Elżbieta Osowicz

Od rana na ulicy Batorego we wrocławskiej Leśnicy robotnicy likwidują tymczasowy przejazd. Zbudowano go na czas prac przy przejeździe kolejowym.

Dwukilometrowy odcinek asfaltowej trasy służył kierowcom przez półtora roku.

- Teraz znowu będą dziury - okoliczni mieszkańcy i kierowcy są oburzeni niszczeniem drogi, która jest lepsza niż niejedna w okolicy czy mieście:

Prace rozbiórkowe prowadzi firma Skanska, która chciała przekazać drogę miastu, ale otrzymała od ZDiUM-u odpowiedź, że ma ją doprowadzić do stanu pierwotnego. W piśmie ze ZDiUM czytamy, że nawierzchnię bitumiczną należy sfrezować.

Dariusz Kotarski z firmy Skanska, która realizowała inwestycje dla kolei, tłumaczy, że od początku było wiadomo, że asfalt zniknie:

Robotnicy nie byli zbyt rozmowni. - Ubijemy i dalej będzie droga taka jak była, rolnicza:

Ewa Mazur z wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że obecnie nie ma pieniędzy na utrzymywanie drogi, która tylko na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Bez konserwacji nie przetrwałaby nawet roku. Rzeczniczka dodaje że ZDiUM ma inne priorytety:



 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Markus
2013-08-01 16:52:46
z adresu IP: (89.70.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ja tez rozumiem... Nie można było odłożyć pieniędzy na konto oszczędnościowe i czekać aż stan drogi nieremontowanej(bo nie ma kasy) dojdzie do takiego stanu ze rzeczywiście trzeba by było usunąć dziurawy asfalt a odsetki używać na doraźne naprawy póki by starczyło... Zabrakłoby odsetek, droga nie do użytku, zamykamy konto i wtedy ściągamy asfalt. Jakie szkoły trzeba skończyć i jakie stanowisko zajmować oraz ilu mieć zastępców, aby dojść do takiego rozwiązania???
~slawek dulnik
2013-08-01 03:42:27
z adresu IP: (188.13.xxx.xxx)
Ocena: 0
I bedzie Tour de Pologne
~ulica
2013-08-01 01:20:31
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: 0
dziki kraj jak to powiedział swego czasu zdrajca polskiej mafii
~ulica
2013-08-01 01:20:31
z adresu IP: (164.126.xxx.xxx)
Ocena: 0
dziki Kraj! jak to okreśklił jeden z mafii która sprawuje rządy......
~Iga
2013-07-31 23:49:38
z adresu IP: (80.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak w kawalach o Wachocku...Zwijaja asfalt...Paranoja jakas....Moze pracownicy w ZDiUM-u powinni sie przejechac przez Lesnice.. kilka razy dziennie...i to w godzinach szczytu wlasnie...Wspolczuje mieszkancom Lesnicy...
~nick
2013-07-31 23:35:41
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Nigdy, nic jeszcze nie napisałem na żadnym forum ale dla tego typu idiotyzmu złamałem się i napiszę, że niestety głupota sięgnęła zenitu :-(
~almac
2013-07-31 22:35:42
z adresu IP: (94.231.xxx.xxx)
Ocena: 0
"Ewa Mazur z wrocławskiego Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta tłumaczy, że obecnie nie ma pieniędzy na utrzymywanie drogi, która tylko na pierwszy rzut oka wygląda dobrze. Bez konserwacji nie przetrwałaby nawet roku." Za żadne skarby nie można tego rozgłaszać! Jak to pójdzie w Polskę to za pół roku zwiną asfalt na 99% polskich dróg:)
~Tomek
2013-07-31 21:46:00
z adresu IP: (95.41.xxx.xxx)
Ocena: 0
To jest chory kraj, mnie już nic nie zdziwi.
~dshs
2013-07-31 21:35:52
z adresu IP: (212.106.xxx.xxx)
Ocena: 0
nie wierzę, że to jest naprawdę
~strach na wróble
2013-07-31 19:28:11
z adresu IP: (83.5.xxx.xxx)
Ocena: 0
Pewnie jest prosta odpowiedź, w pobliżu drogi mieszka jakiś "ważny" i nie chce ,żeby ludzie robili sobie skrót niedaleko jego posesji.
~stach
2013-07-31 17:44:47
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 0
bo kij grzyba rozbierać co tak ciężko zostawić w spokoju .... widocznie naprawdę lepsza droga komuś przeszkadzała .
~maria
2013-07-31 17:10:51
z adresu IP: (79.197.xxx.xxx)
Ocena: 0
smiechu warte, za co oni biora pieniadze ????? niestety przy tak dziwnie myslacych i pracujacych pracownikow, w Polsce nigdy nie bedzie dobrze
~ryhor
2013-07-31 16:10:12
z adresu IP: (213.216.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tworki.
~przypadkowynick
2013-07-31 14:31:37
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ha, nie ma pieniędzy na drogę, są inne priorytety, ciekawe ile będą ich kosztować odszkodowania za uszkodzone pojazdy jak przyjdzie zima...
~Mariusz
2013-07-31 13:36:30
z adresu IP: (90.178.xxx.xxx)
Ocena: 0
Zwinąć asfalt - takie rzeczy to tylko w Polsce :)
~ubu król
2013-07-31 12:02:50
z adresu IP: (31.175.xxx.xxx)
Ocena: 0
czy jakaś Biurwa za to odpowie stołkiem ?? co za durne tłumaczenie..brak pieniędzy na utrzymanie, ale na zniszczenie już nie brak? Co szkodziło zostawić i ewentualnie zamknąć jakby sama uległa zniszczeniu?
~mareks
2013-07-31 11:34:16
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
no to pięknie. i co się dziwić że w Polsce nie ma dróg.. takie rzeczy to tylko u nas możliwe.. brak słów jak to skomentować..
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.