Szokujące odkrycie w Janowej Górze

| Utworzono: 2013-08-12 14:30 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Maciej Wołodko

Sekretarz gminy w trybie pilnym interweniuje u miejscowego proboszcza.

Odkrycia dokonał Maciej Wołodko, który prowadzi portal opisujący dolnośląskie zabytki zagrożone dewastacją. - Znalazłem je przypadkiem podczas wycieczki z żoną i dzieckiem - opowiada:

Skąd się wzięły kości? Można się tylko domyślać:



Kościół, przy którym znajduje się cmentarz, jest wpisany do rejestru zabytków. Sekretarz gminy interweniował już u miejscowego proboszcza. Oto treść listu, który przesłał do parafii:

"Pragnę Księdza Proboszcza poinformować, iż w dniu 10.08.2013 r. Pan Maciej Wołodko przesłał na skrzynkę Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim wiadomość dotyczącą stanu technicznego obiektu Kościoła pw św. Jana Nepomucena w Janowe Górze, wraz z dokumentacją fotograficzną. Mając na uwadze fakt, iż teren ten jest pod jurysdykcją tut. Parafii, przekazuję wiadomość według kompetencji celem załatwienia przedmiotowej sprawy. Jednocześnie proszę o potraktowanie sprawy jako pilnej, bowiem jak wynika z dokumentacji fotograficznej zrobionej na terenie cmentarza przy kościele - leżą tam szczątki kostne, które mogą być szczątkami ludzkimi".

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~opuszczone - znalezione
2013-08-14 19:42:08
z adresu IP: (77.114.xxx.xxx)
Ocena: 1
sekretarz gminy interweniuje - jakaś farsa kości leżą tam od lat, wszyscy to wiedzą a sekretarz właśnie się obudził, żałosne.
~...
2013-08-13 13:47:34
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 1
Idźcie wszyscy szanować swoje człowieczeństwo i szczątki ludzkie do Chin i do Indii gdzie dzieciaki musza wam robić elektronike i ciuchy.
~sadza
2013-08-13 13:46:07
z adresu IP: (77.252.xxx.xxx)
Ocena: 0
Do dbania o zabytek zobowiązany jest właściciel, a nie konserwator zabytków. Jak właściciel ma w du.pie, to i konserwator nie pomoże...
~Greg
2013-08-13 12:59:20
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: 0
A Pani konserwator z Wałbrzycha ma ten obiekt jak i wiele innych w naszym powiecie w poważaniu. Niekompetencja a przede wszystkim "nie chciejstwo" służb konserwatorskich w naszym województwie woła o pomstę do nieba. Banda nierobów !
~ag@
2013-08-12 18:35:08
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 1
Najgorsze jest to, jakby czuł się ktokolwiek z nas dowiedziawszy się,że po śmierci jego ciało nie zazna godności i należytego pochówku, co przecież wyklucza szacunek człowieczeństwa i ludzkości..
~agnieszk@
2013-08-12 18:24:02
z adresu IP: (78.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Najgorsze jest to, jak by się czuł ktokolwiek z nas dowiedziawszy się że nawet po śmierci jego ciało nie zazna godności i pochówku, a to przecież symbolizuje życie wieczne i oddaje prawdziwy szacunek człowieczeństwa i ludzkości
~non
2013-08-12 17:33:54
z adresu IP: (31.62.xxx.xxx)
Ocena: 0
Potr... nikt... jesteś- przepraszam - lokalnym id....
~anilah
2013-08-12 16:55:51
z adresu IP: (78.88.xxx.xxx)
Ocena: 0
Miejsce kości ludzkich jest w grobie ..nie chciała bym by kiedyś moje resztki walały się tak jak te.Ani moje ,ani moich bliskich.
~szpon
2013-08-12 16:07:10
z adresu IP: (83.19.xxx.xxx)
Ocena: 0
rozkopanych grobów i grobowców jest pełno , ale mi rewelacja
~TAURUS
2013-08-12 15:48:40
z adresu IP: (213.195.xxx.xxx)
Ocena: 0
Mięcho z Tesco, pewniak. A te gnaty?
~wrobak
2013-08-12 15:19:52
z adresu IP: (193.239.xxx.xxx)
Ocena: 0
Piotr - przez 9 lat nikomu to nie przeszkadzało?
~nikt
2013-08-12 15:15:15
z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Ocena: 0
Z igły - widły. Wystarczy na wrocławskim Szczepinie wbić szpadel, a wychodzą czaszki w hełmie.
~Piotr
2013-08-12 14:52:26
z adresu IP: (109.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Ale co tutaj szukać sensacji. One tam leżą od 2004 r. tez je widziałem... taki lokalny folklor