Bolesławiec: Pielęgniarki protestują

Piotr Słowiński | Utworzono: 2010-02-19 17:32 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Bolesławiec: Pielęgniarki protestują  - Elżebieta Karaban liczy, że dyrekcja szpitala psychiatrycznego przystąpi do realizacji porozumień sprzed dwóch lat (Fot. Piotr Słowiński)
Elżebieta Karaban liczy, że dyrekcja szpitala psychiatrycznego przystąpi do realizacji porozumień sprzed dwóch lat (Fot. Piotr Słowiński)

Pieniądze te związki wywalczyły w czasie strajku w 2008 roku. Zapis o nich znalazł się w punkcie 3 porozumienia. Elżbieta Karaban ze związku pielęgniarek i położnych mówi, że upłynęło 14 miesięcy od kiedy miały wejść te podwyżki, a do dziś nic się nie wydarzyło.

Związek pielęgniarek grozi w tej sytuacji pozwami sądowymi i że w ostateczności sięgnie po strajk. Dyrektor szpitala, Janina Hulacka mówi, że nie może spełnić żądań personelu, bo doprowadziłoby to do utraty płynności szpitala. W tym roku musiałaby znaleźć dodatkowe 3 miliony złotych na wynagrodzenia, a i bez tego trudno będzie zamknąć rok bez strat.

Związkowcy tymczasem mówią, że są skłonni rozmawiać o tempie wprowadzania porozumienia, ale nie mają zamiaru rezygnować z wywalczonych wielkim wysiłkiem podwyżek.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.