Inspirująca Kobieta – sztuka dobrego życia

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-07 17:25 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Stowarzyszenie “Aktywność Kobiet na Dolnym Śląsku” i Lokalna Grupa Działania “LGD Dobra Widawa” przy współpracy z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy organizują II Forum z cyklu “Inspirująca Kobieta – Sztuka dobrego życia”.

Wydarzenie odbędzie się z udziałem Pani Ilony Antoniszyn-Klik, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki. Gościem Specjalnym tegorocznego II Forum będzie Pani Mariola Bojarska - Ferenc, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, instruktor w dziedzinie fitness, która aktywnie angażuje się upowszechnianie zdrowego trybu życia, autorka książek, felietonów oraz filmów z ćwiczeniami gimnastycznymi.

Mariola Bojarska-Ferenc jest członkiem najważniejszych światowych organizacji fitness IDEA Heath and Fitness Association i ICA (International Chiropractor’s Association), reprezentowała Polskę na międzynarodowych kongresach dotyczących rozwoju fitness m.in. w 2007 w USA (spośród pięciu tysięcy uczestników była jedyną Polką). Przez wiele lat prowadziła w telewizji programy gimnastyczne, propagujące aktywny wypoczynek i zdrowe odżywianie. Jest powszechnie uznawana za osobę, która spopularyzowała w Polsce callanetics, pilates, wellness, drums alive, body ballance i jogę fit.

I Forum podejmowało tematy kobiecej współpracy trans-granicznej Dolny Śląsk – Saksonia, a gościem honorowym – Inspirującą Kobietą – była Pani Emilia Müller, Minister Stanu ds. Federalnych i Europejskich w Kancelarii Rządu Kraju Związkowego Bawarii. Wystąpienie to rozpoczęło cykl prelekcji o działaniach prężnie działających kobiet i ich organizacji w województwie dolnośląskim i Saksonii.

Kobiety pokazały w swoich wystąpieniach, że mają ogromną siłę, aby przezwyciężać trudności i osiągać wyznaczone cele. Kobiety te pobudzają mieszkańców swoich miejscowości do działania, pokazują różne możliwości rozwoju wspierając na wszystkich etapach realizacji. W związku z tak dużym zainteresowaniem Forum, które było niesamowitym miejscem wymiany doświadczeń, pomysłów, a w szczególności szansą na nawiązanie kontaktów, mamy nadzieję, że druga edycja będzie do tego kolejną okazją.

Więcej na stronie Stowarzyszenia: www.aktywnosckobiet.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama