Mikrokolektyw w Kotlinie

Radio Wrocław | Utworzono: 2013-09-10 17:37 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Mikrokolektyw w Kotlinie  -

W poniedziałkowy wieczór 16 września zapraszamy na koncert duetu MIKROKOLEKTYW Kuby Suchara i Artura Majewskiego. Kuba Suchar jest autorem muzyki do naszego spektaklu "Kotlina" według powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" (reż. Agnieszka Olsten, premiera 9.03.2013). Koncert zostanie zagrany o godz. 20.00 w dekoracjach spektaklu na Dużej Scenie. "Kotlinę" gramy od 12-go do 18-go września.

Kuba Suchar i Artur Majewski stworzyli Mikrokolektyw w 2004 roku we Wrocławiu. Od początku eksperymentują z brzmieniem, którego trzon zawsze stanowi trąbka i perkusja. Do podstawowego instrumentarium dodają inne elementy – perkusjonalia, syntezatory czy sampler. Muzyka duetu bywa z jednej strony abstrakcyjna i surowa a z drugiej melodyjna i pełna ekspresji.

Zespół od samego początku współpracuje z innymi twórcami, m.in. z Robem Mazurkiem i Mauricio Takara (Sao Paulo Underground), Jasonem Ajemianem (LayAllOverIt, Hi Life) czy Noritaką Tanaką (LayAllOverIt). Koncertował też jako część Exploding Star Orchestra. Mikrokolektyw regularnie koncertuje w Europie, USA i Japonii. Wydał właśnie trzecią, po CD Revisit i koncertowym DVD Dew Point, płytę dla legendarnej chicagowskiej oficyny Delmark Records, pod tytułem Absent Minded.

16 września 2013, poniedziałek, Duża Scena, godz. 20.00.
Szczegóły na http://www.wteatrw.pl


Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.